Ümit Özdağ ile Nagehan Alçı arasında canlı yayında sert tartışma

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Nagehan Alçı'yla canlı yayında tartışmaya girdi.

Gündem 14.10.2021 - 14:06 14.10.2021 - 14:13

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Habertürk Gündem programında Muharrem Sarıkaya, Nagehan Alçı ve Şaban Sevinç’in sorularını yanıtladı.

Nagehan Alçı Ümit Özdağ’a "siyasi suikast" iddiaları ve "toplumsal gerilim" konusunda sorular yöneltti.

Özdağ bu soruya verdiği yanıta Nagehan Alçı'yı da direkt olarak hedef alan şu ifadeleri kullandı; 

“Nagehan Hanım. Doğrusu sizin bu tespiti yapmanızı değerli buluyorum. Türkiye’nin toplumsal geriliminin zirvesini yaşadığını ifade etmeniz önemli çünkü ben sizi son 10 senede Türkiye’deki toplumsal gerilimin mimarlarından birisi olarak görüyorum”

STÜDYODA GERGİNLİK

Bu açıklamalar üzerine Alçı, Özdağ'a sert çıkarak, “Siz benim hakkımda çok ağır şeyler söylediniz. Bunların hiçbirini kabul etmiyorum. Ben sizin bir masum Afgan bakkal açtı diye onu fotoğraflayıp hedef göstermenizi ne de ‘Obez Suriyeliler’ diye ırkçı paylaşım yapmanızı burada dile getirmiyorum” dedi.

Alçı şöyle devam etti; “Çok ağır şeyler söylediniz, bunların hiçbirini kabul etmiyorum. Siz kendi, küçük, dar kadronuza benim üzerinden kendinizi dinletmek için bir şey söylemeye çalışıyor olabilirsiniz. Ben size son derece büyük bir saygı içinde oturdum ve partinizi tebrik ettim, sükunet içinde sorularımı sormak için buraya geldim”

Yorumlar