Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın ırkçı bir şekilde ördek hırsızlığıyla suçladığı yabancı uyrukluların, Başakşehir'de bir gölete ördek bıraktığı ve yetkililer tarafından izin verilmediği için hayvanlarını geri aldıkları ortaya çıktı.

Dışişleri'nden sert açıklama: "Şiddetle lanetliyoruz!" Dışişleri'nden sert açıklama: "Şiddetle lanetliyoruz!"

İstanbul'un Başakşehir ilçesinde geçtiğimiz pazar günü sosyal medyada bir kadının ördekleri gölden alarak çantasına koyduğu yönünde görüntülerler paylaşıldı. Yabancı uyruklu kadınların ördek çaldığı şeklinde paylaşılan görüntüler üzerine emniyet çalışma başlattı. Çalışmalar sonucunda görüntülerdeki kadının Irak uyruklu Zeynep El Zuheyri olduğu tespit edildi. El Zuheyri emniyetteki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

ümit özdağ yabancı uyruklu ördek

ÖZDAĞ: BİRLİKTE YAŞAM MÜMKÜN DEĞİL

Irkçı çıkışları ve asılsız iddialarıyla gündemden düşmeyen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ yine asılsız bir olay üzerinden yabancı uyrukluları hedef aldığı anlaşıldı. Özdağ, ''İnanmak zor ancak oluyor bunlar. Uyum, birlikte yaşam, entegrasyon vs. Mümkün değil'' ifadelerini kullanmıştı.

"Ördekleri bırakmamıza görevliler izin vermedi"

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerle iligli konuşan El Zuheyri, “Evde büyüttük. Biz de gittik. Bahçeşehir'de ördekler olduğunu gördük. Biz de 'bunlar büyüdü' dedik. Evde ses yapıyordu. Oraya gittiğimizde ördekleri bırakmamıza görevliler izin vermedi. Biz de ördeklerimizi geri getirdik. Oradakiler bizim fotoğrafımızı çekti.

"Bunlar benim ördeklerim"

'Bunlar benim ördeklerim, fotoğrafımızı çekme' dedim. Fotoğrafımızı çektiler. Polis de gelip ifademizi aldı. Büyüdükleri için sesleri çok çıkıyordu. Komşular rahatsız oldular. Rahatsızlıktan dolayı biz de oraya bırakmak istedik. Bunlar evde yaşadığı için göle bırakırsak öleceğini söylediler. O yüzden bırakmadık. Bunlar daha önceden hiç suya girmediler. Bırakırsak ölür diye bırakmadık. Hayvanları besleyecek özel bakıcılar bulacağız. Onlara baktırırız. Gün içinde gidip bakarız" dedi.