Ünal Karaman'dan Karabük'ü duygulandıran fedakarlık

Trabzonspor Teknik Direktörü Ünal Karaman'dan eski takımına karşı büyük fedakarlıkta bulundu.

Spor 26.12.2018 - 14:46 26.12.2018 - 14:46 Bülent Deniz

Kardemir Karabükspor Başkanı Mehmet Yüksel kayyum söylentileri üzerine açıklamalarda bulundu.

1’inci Lig’de son sırada bulunan, finansal açıdan da zor günler geçiren Kardemir Karabükspor’un başkanı Mehmet Yüksel, kulüp binasında basın toplantısı düzenledi. 

Başkan Yüksel yönetimden 6 kişinin istifa ettiğini yerlerine yedek üyelerden 6 kişinin getirildiğini söyledi. Başkan Aytekin görevlerinin başında olduklarını belirterek, "Biz görevimizin başındayız. Giden arkadaşlar gider, kalan arkadaşlarla sonuna kadar yolumuza devam ederiz. Allah onların yolunu açık etsin. İnşallah bizim de yolumuzu açık eder. Ben ve arkadaşlarım koltuk meraklısı değiliz. Karabükspor’u sevdiğimiz için, elimizden gelen her şeyi yapmak için buradayız. Karabükspor’u çok iyi yere getirecek bir arkadaşımız varsa görevi bırakır ve yeni arkadaşlara teslim ederiz ve yanında da oluruz. Bazı kişiler ’kayyuma gitsin’ diyorlar. Şehrin büyükleri ’bu takımı kayyuma götüreceğiz, sizden daha iyi yöneteceğiz’ derlerse biz yine bırakırız ve şehrin büyüklerinin yanında oluruz. Onun haricinde biz görevimizin başındayız ve sonuna kadar bu işin mücadelesini vereceğiz. Fakat kentte gündem farklı farklı değişiyor. Sürekli başka bir şey çıkıyor. Anladım ki şov yapmak gerekiyormuş. Bundan sonra gerekiyorsa bizde şovlarımızı yapacağız. Şehirle takım koparılmış. Birbirlerine küs duruyorlar. Ama küsün ne olduğunu 2 tarafta bilmiyor. Biz bundan sonra şehirle takımı birleştirmek için uğraşacağız. Elimizden ne geliyorsa da bunu yapacağız. Kulübü nasıl iyi bir duruma getirebiliriz, neler yapabiliriz ? Sürekli bunlar için mücadele ediyoruz, uğraşıyoruz" ifadelerini kullandı.

"ÜNAL KARAMAN ALACAĞINDAN FEDAKARLIK ETTİ"

Ayrılan teknik heyetten bazılarıyla anlaşarak ücret alacaklarını ödediklerini ifade eden Yüksel, "Daha önce yapılan sözleşmelerde farklı sıkıntılar var. Mesela eski teknik direktörümüz Ünal Karaman’ın 1 milyon 635 bin TL alacağı varmış. Biz bunu konuşarak uygun bir dille 200 bin TL’de helalleştik ve alacağından fedakarlık etti. 1 milyon 400 bin TL para kazandırılmış oldu kulübe" diye konuştu.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@