Üniversitede 'Peygamber Efendimiz'in anılmasından rahatsız oldular!

Ege Üniversitesi Rektörlüğü'nün “Hz. Peygamber’in Evrensel Mesajı” konulu konferans düzenleyecek olması bazı çevreleri rahatsız etti.

Gündem 15.04.2019 - 19:26 15.04.2019 - 19:26

Ege Üniversitesi, “Hz. Peygamber’in Evrensel Mesajı” konulu konferans düzenleme kararı aldı. Sağlık Bilimleri Enstitüsü, rektörlük tarafından 19 Nisan’da düzenlenecek, “Hz. Peygamber’in Evrensel Mesajı” konferansı için tüm birimlere bilgi yazısı gönderdi. Yazıda Fen Fakültesi’nin konferans salonunda yapılacak etkinliğin ilgililere duyurulması talimatı verildi. Konferans yazısı, Kök Hücre Anabilim Dalı Başkanlığı’na, Kronik Hastalıklar Anabilim Dalı Başkanlığı’na, Sinirbilim Anabilim Dalı Başkanlığı’na ve Tıp Eğitimi Anabilim Dalı Başkanlığı’na iletildi.

İSLAM'I BİLİM DIŞI GÖSTERMEYE ÇALIŞMA ÇABASI

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Eğitim İş Genel Başkanı Orhan Yıldırım, konferansa tepki gösterdi. Tıp eğitimi alan öğrencilere, bu tarz konferans verilmesinin anlamsız olduğunu belirten Yıldırım'ın açıklamalarına kimse bir anlam veremedi. Bu ifadelere paralel bir şekilde hareket edenlerin, İslam Peygamberi Hz. Muhammed'in mesajlarını bilim dışı olarak göstermeye çalışması tepkiye neden oldu.

Yorumlar