Uluslararası Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde akademisyenlik yapan ünlü ekonomist Howard Nicholas'ın Afrika ile ilgili söylediği sözler, Batı'nın gerçek yüzünü bir kez daha ortaya koydu.

Hollanda'da bulunan International Institute of Social Studies'de açıklamalarda bulunan ünlü ekonomist Dr. Howard Nicholas'ın Afrika ile ilgili açıklamaları Batı'nın gerçek yüzünü bir kez daha portaya koydu.

'Liv Hospital'de başörtüsü yasağı' iddiası 'Liv Hospital'de başörtüsü yasağı' iddiası

'BÜYÜK BEDEL ÖDERİZ'

Söz konusu konuşmada Nicholas, "Afrika, gelişmiş ülkelerin refahı için temel gerekliliktir. Bir hammade üreticisi olarak rolü vardır. Sahra altı Afrika'nın bundan kaçmasına izin vermeyeceğiz. Onları fakir tutmak için her şeyi yapacağız. Batı'nın refahı için bu hayati önem taşıyor. Afrika'nın yoksullaştırılmasına, sudan ucuz hammadelerine ihtiyacımız var. Eğer Afrika farklı birşey yapsa sizi temin ederim Asya, Avrupa ve Kuzey Amerika'daki herkesin hayat standardı düşer. Büyük bedel öderiz. Kaynaklarını kullanıyoruz. Onlara bir şey kalmıyor. Batı, Afrika'nın fakirlikten kurtulmasına asla müsaade etmez.'' ifadelerini kullandı.