Şarkıcı Murat Dalkılıç’ın konsere geç kalması üzerine sahneye çıkan AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, gençlerle ‘Erzincan’a girdim ne güzel bağlar’ ve ‘Uzun ince bir yoldayım' türkülerini söyledi.

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Erzincan Cumhuriyet Meydanı’nda sahneye çıktı. Murat Dalkılıç konseri öncesinde Yıldırım, mikrofonu eline aldı.

Binali Yıldırım, “Murat Dalkılıç 5 dakika geç kalacak, yolda. Ben boşluğu dolduruyorum.” diyerek 'Erzincan'a girdim ne güzel bağlar' türküsünü seslendirdi.

Özdağ'ın provokasyonunu Vali gözler önüne serdi Özdağ'ın provokasyonunu Vali gözler önüne serdi

Seyircilerin tekrarı için “Bir daha” demeleri üzerine Yıldırım, esprili bir dille “Ben Murat Dalkılıç’ın yerini tutamam. Gençler siz sanatçıyı karıştırdınız, sanatçı geliyor.” dedi.

Seyirciyle, “Uzun ince bir yoldayım” türküsünü söyledi

Israrlara dayanamayan Yıldırım, seyirciyle bir ağızdan 'Uzun ince bir yoldayım' türküsünü söyledi. Erzincan Valisi Mehmet Makas, Yıldırım’a el işlemesi bakır kupa hediye etti. Yıldırım, bakır kupayı havaya kaldırıp sahnenin karşısında duran gençlere verdi.

Yıldırım, nikah şahitliği sözü verdi

Renkli geçen etkinliğe bir de evlilik teklifi damga vurdu. Havai fişek gösterisi sonrası sahneye çıkan Abdullah Çiçek de kız arkadaşı Cansel Akpınar'a, evlilik teklifinde bulundu. Evet cevabını alan genç, AK Parti Genel Başkanvekili Yıldırım'dan nikah şahidi olma sözü aldı.