Uşak Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleşen açılış töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş, uluslararasılaşma stratejisi kapsamında, öğrenci ve personel hareketliliğinin gerçekleşmesine katkı sağlayan bu etkinliğin üçüncüsünü gerçekleştirmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Rektör Savaş, “Uluslararası partner üniversitelerimizin başta rektörleri olmak üzere akademisyenlerini ağırlıyoruz. Misafirlerimizi üniversitemizde ve Uşak'ımızda görmekten büyük memnuniyet duyuyorum. Bu etkinlik, üniversitemizin uluslararası arenada tanınırlığını arttırmak ve uluslararası üniversitelerden hem akademisyen hem de öğrenci değişimini geliştirmek adına önemli bir organizasyondur. Etkinliğimizde misafir akademisyenlerimiz, üniversiteleri hakkında bilgilendirme sunumları gerçekleştiriliyor ve alanlarıyla ilgili bölümlerimizde eğitim vererek öğrencilerimize çeşitli bilgiler aktarıyor, yeni proje ortaklıkları oluşturuyor, ikili işbirliği sayısını arttırmaya yönelik toplantılar ile protokoller gerçekleştiriyor, Erasmus ve Mevlana değişim programıyla ilgili istişarelerde bulunuyoruz. Ayrıca misafirlerimize şehrimizi ve Türk kültürünü tanıtıyoruz. International Staff Week’e katılım sağlayan ve katkı sunan herkese sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

'Uşak Üniversitesi Yemekhanesi riskli' iddialarını Rektör Ekrem Savaş yalanladı 'Uşak Üniversitesi Yemekhanesi riskli' iddialarını Rektör Ekrem Savaş yalanladı

ekrem savaş-3

Uluslararası İlişkiler Genel Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Özgür Tarhan, koordinatörlük çalışmaları ve uluslararası değişim programlarını tanıtan bir sunum gerçekleştirdi.
Sunumun ardından, Türkiye Fulbright Komisyonu Genel Sekreteri ve Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ersel Aydınlı “On-going Challenges for Internationalization of Higher Education in the Re-Connection Era: Balancing Quality and Quantity” başlıklı konuşmasını yaptı. Uşak Üniversitesinin bu büyüklükte bir etkinliği üçüncü kez gerçekleştiriyor olmasının, ülkemizdeki üniversitelerin Uluslararasılaşması açısından önemli olduğunu belirten Prof. Dr. Aydınlı, başta Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş olmak üzere, katkı ve katılım sağlayan herkese teşekkür etti.
Açılış konuşmalarının ardından katılımcı üniversitelerin temsilcileri, ‘5- Minute Challenge: Introduce yourself!’ adlı etkinlikte, üniversiteleri hakkında bilgiler vererek, Uşak’ta ve Uşak Üniversitesinde bulunmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Açılış programı, Türk Kültürünü tanıtıcı etkinlikler ve folklor gösterilerinin ardından, Uşak Üniversitesi Deri, Tekstil ve Seramik (DTS) Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezinde gerçekleştirilen “Türk Geleneksel El Sanatları Baskı” workshopu ile sona erdi.

6 Haziran’da başlayan ve 10 Haziran Cuma günü sona erecek “Re-connection in New Era” temalı 3. Uluslararası Hafta (International Staff Week) etkinliğinde, Erasmus ve Mevlana programları kapsamında yurtdışı eğitim programlarını deneyimlemek isteyen Uşak Üniversitesi öğrencilerine yönelik sunumlar, uluslararası iş birlikleri, çalıştaylar, kültür tanıtımı, kampüs turları, sosyal etkinlikler ve şehir turları gerçekleştirilecek.