Üsküdar'da Polis Filistinli Genci Darp Etti!

22 Şubat’ta Üsküdar Marmaray istasyon girişinde görev yapan Ahmet Çopur ve Gökhan Balcı isimli polislerin Filistinli Ahmad Dejani’yi ırkçı söylemlerle aşağıladığı ve darp ettiği ortaya çıktı.

Kültür-Sanat 02.03.2018 - 17:29 02.03.2018 - 17:29


Üsküdar İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekiplerinin Türkçe bilmeyen Filistinli bir genci darp ettiği ortaya çıktı. 22 Şubat’ta Üsküdar Marmaray İstasyonu’nda görevli Ahmet Çopur ve Gökhan Balcı isimli polislerin Türkçe bilmeyen Filistinli Ahmad Dejani’yi ırkçı söylemlerle aşağılayarak darp ettiği bildirildi. Türkçe bilmediği için kendisini ifade edemeyen Dejani’nin polislerce boğazının sıkıldığı, baldırlarına vurulduğu ve zorla bir kağıt imzalatılmak istendiği öğrenildi.

Polisler tarafından şiddete uğrayan Ahmad Dejani’nin eşi Yasemin Dejani, olayı şöyle anlattı:

“Filistinli eşim Ahmad Dejani, 22 Şubat’ta Üsküdar Marmaray istasyonunda polisler tarafından beklemediğimiz bir muameleyle karşılaştı. İstasyonda görevli polisler eşimin pasaportunu almış ve son derece hırçın bir sorgulama yapmışlar. Eşimin ‘Ben Türkçe bilmiyorum’ demesine aldırış etmeyen Ahmet Çopur isimli polis, ‘Türkçe konuş burası Türkiye’ diyerek bağırıp, akabinde ise eşimi duvara doğru iterek darbetti.”Sonraki süreçte şiddetin dozunun arttığını belirten Dejani, “Eşim kelepçelenerek Marmaray’ın içinde bir odaya alındı. O sırada sivil giyimli Gökhan Balcı isimli bir polis daha gelerek eşimin boğazını sıkarak darp etmiş. Aynı polis de ‘Burası Türkiye Türkçe konuş’ diyerek Türkçe bilmeyen eşime saldırmıştır. Eşimin, ‘Türkiye ikinci vatanım’ demesine aldırmayan polisler darp etmeye devam etmişlerdir” ifadelerini kullandı.

DARP EDİLDİ, ZORLA KAĞIT İMZALATILMAK İSTENDİ

Eşine zorla kağıt imzalatılmak istendiğini de kaydeden Dejani, “Eşim bu kağıdı imzalamadı. Doğancılar karakolundaki 5 polis eşimin mukavemet gösterdiği iddiasında bulunmuşlardır. Eşim derdini bile anlatamamışken nasıl mukavemette bulunacak” şeklinde konuştu. Polislerle hiçbir problemlerinin olmadığını da kaydeden Dejani, “Biz sadece eşimi darp eden Ahmet Çopur ve Gökhan Balcı isimli polislerden şikayetçi olduk. Savcılığa şikayette bulunduk. Haydar Paşa Numune Hastanesi’nden darp raporu aldık. Biz hukuki yollardan hakkımızı arayacağız. Lakin bizim gibi başkaları da mağduriyet yaşamasın diye yetkililerin bu iki polisten hesap sormasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Yeni Akit


 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@