banner29

Bakan Albayrak: 'Yapılan yorumlar cehaletten değilse ihanettir!'

FILE - In this Aug. 2, 2018 file photo, Turkey's Finance and Treasury Minister Berat Albayrak, left, is flanked by President Recep Tayyip Erdogan at the mausoleum of modern Turkey's founder Mustafa Kemal Ataturk, in Ankara. Turkey. Albayrak, son-in-law of Erdogan, will reveal a " new economic model " as the Turkish Lira currency has lost more than 30 percent of its value since the start of the year.(AP Photo/Burhan Ozbilici, File)

Kültür-Sanat 03.10.2018, 15:49 03.10.2018, 15:49
Bakan Albayrak: 'Yapılan yorumlar cehaletten değilse ihanettir!'
 

Özel bir televizyon kanalında canlı yayın programında konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, iç siyasette son günlerin en tartışmalı konusu haline gelen McKinsey ile danışmanlık anlaşması hakkında açıklamalarda bulundu.
[video width="534" height="300" mp4="http://www.habervakti.com/images/haberler/2018/10/Albayrak’tan-McKinsey-çıkışı-İhanet....mp4"][/video]

MCKINSEY ELEŞTİRİLERİNE CEVAP


Danışmanlık firması McKinsey'le ilgili tartışmalara değinen Bakan Berat Albayrak, "Birçok firmadan Dönüşüm Ofisi ile ilgili biz raporlama aldık. Sadece bu firmadan değil. Türkiye'ye özgün kendi modelimizi uygulama noktasında kendi milli aklımızı ortaya koyarak ofisi kurduk. Ofisin başında biz varız. Yarın öbür gün başka akıllara da soracağız. Yapılan yorumlar cehaletten değilse ihanettir!" dedi.

KAMUDA TASARRUF SÜRECİ


''Türkiye'de sistem değişimi yaşadık. Türkiye rekabetçi bir pozisyona doğru ilerliyor. Yabancı firmalarla çalışılıyor deniyor. Devlet bu firmalarla dün çalıştı bugün de çalışıyor, ileride de çalışacak. Türkiye'den de danışman hocalardan katkı aldık. Biz yeni dönemde bir dönüşüm ofisi kurduk, görevine başladı. Bu yerli-milli ekip oluşturduk. Biz birçok firmadan dünyadaki örneklerle ilgili analiz ve raporlar aldık. Toplam üretilen elektrikte yerli payını artıracağız. Son rakam bu yıl geçen yıla göre yüzde 4'e yakın artış var. Yüzde 47'ler yüzde 51'lere çıkmış. Herkesin aklını alıp biz yöneteceğiz. Dedikoduyla vatandaşımız zihnini teslim etmesin. Bu ülkeyi en ufak bir sekteye uğratmadan güçlü Türkiye yolculuğunda ilerliyoruz " dedi..KAYNAK: ahaber.com.tr
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?