banner29

İşte revire dönen Galatasaray'daki sakatlıkların sebepleri!

Kültür-Sanat 21.10.2018, 12:38 21.10.2018, 12:38
İşte revire dönen Galatasaray'daki sakatlıkların sebepleri!
Galatasaray'ın Bursaspor'la 1-1 berabere kaldığı maça sakatlıklar damga vurdu. Mücadelenin ilk yarısında Serdar Aziz, Feghouli ve Fernando çeşitli sakatlıklardan dolayı oyundan çıkmak zorunda kaldılar.

3 FUTBOLCU 3 HAFTA YOK

Milli arada Selçuk İnan, Donk, Onyekuru ve Belhanda'nın sakatlanması Terim'in işini daha da zorlaştırdı. Bu oyunculardan Feghouli, Fernando ve Onyekuru 3 hafta sahalardan uzak kalacak.

Bursaspor maçında ağrılarına rağmen oynayan Belhanda ve Selçuk'un yanı sıra Donk da zor durumda. Serdar Aziz'in akıbeti ise henüz belirsiz.

SAKATLIKLARIN 6 SEBEBİ VAR

1- Kendilerine iyi bakmıyorlar
Futbolcularda disiplin sorunu var. Özel hayatlarına dikkat etmiyorlar. Bundan sonra gerçek birer profesyonel gibi yaşamaları gerekiyor.

2- Uzun uçak yolculuğu ve milli ara
Milli maç aralarında yapılan uzun uçak yolculukları sorun oluyor. Oyuncular uzun uçuşlarda kas kasılmaları yaşıyor ve dinlenmeden maça çıkıyor.

3- Antrenmanlarda iyi çalışmama
Sezon öncesi hazırlık idmanlarında bazı oyunculara gerekli yükleme yapılamadı. Günlük çalışmalar da yeterli düzeye bir türlü ulaşılamadı.

4- Sağlık heyeti ve kondisyoner
Sağlık heyeti adele yüklenmeleri konusunda kondisyon ve fizik ekibi ile yeterli uyumu sağlayamadı. Kondisyon düzeyi istenilen seviyiye ulaşamadı.

5- Farklı ülkelerde kamp ve maç
Farklı ülkelerde uzun süre kalıp maç oynamak. Sıcak ülkelerde uzun süreli kalmak. (Afrika gibi)

6- Sınırlı kadro ve dar rotasyon
Giden oyuncuların yerine aynı seviyede oyuncu bulunamaması. Bu nedenle kısıtlı kadro ile dar rotasyon ve oyuncuların yorgunluklarının artması.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?