Uyanış: Büyük Selçuklu 4. Bölüm 1. Fragmanı yayınlandı

Başrollerinde Buğra Gülsoy, Ekin Koç, Hatice Şendil ve Mehmet Özgür'ün yer aldığı Uyanış: Büyük Selçuklu dizisinden merakla beklenen yeni bölüm fragmanı da yayınlandı.

Aktüel 13.10.2020 - 12:11 13.10.2020 - 12:11

İşte Uyanış Büyük Selçuklu 4. yeni bölüm fragmanı...

UYANIŞ BÜYÜK SELÇUKLU 3. BÖLÜM ÖZETİ
Uyanış Büyük Selçuklu’nun 12 Ekim Pazartesi günü yayınlanan 3. bölümünde Sultan Melikşah’ın buyruğuna direnemeyen Nizamülmülk, devleti bekleyen tüm tehlikelere rağmen Sultan Melikşah ile oğlu Sencer’i gizli bir yerde buluşturmuştur.

Büyük Selçuklu Devleti’ne karşı girişilen her mücadelede Batınilerin parmağının olduğunu öğrenen Sencer‘in onlara karşı giriştiği operasyon onu zorlayacaktır. Sencer, Batınilerin Selçuklu’yu yıkıma götürebilecek planlarını deşifre etmeye çalışırken bir yandan da kalbini Turna Hatun’a açacak mıdır?

Batınilere karşı yapılacak olan mücadelenin sadece kılıçla olmayacağını bilen Nizamülmülk nasıl bir yol izleyecektir? Bu yolda hangi İslam Âlimi’nin kapısını çalacaktır?

Saraya gelişiyle dikkatleri üzerinde toplayan ve adım adım Melikşah’a yaklaşarak Terken’in hışmını üzerine çeken Elçin, ağabeyi Kılıçarslan’ı kurtarmak için nasıl bir yol izleyecektir? Elçin’in sarayda misafir edilmesi ve Melikşah ile kurduğu yakınlık, Terken’i tedirgin ederken yapacağı hamle de büyük merakla beklenecek.

Kardeşinin intikamı için peşine düştüğü Sencer’in Kınık Obası’ndan olduğu bilgisine ulaşan Yorgos, Sencer’i bulup kardeşinin intikamını alabilecek midir? Hedeflediği Kuvel Kalesi fethi için hazırlıklara başlamışken Anadolu’da patlak veren sorunlarla ilgilenmek zorunda kalan Melikşah’ın, Kuvel Kalesi’yle ilgili yeni planları ne olacaktır?

Yorumlar