Uyanış: Büyük Selçuklu dizisi bu hafta ekranlarda yok

‘Uyanış: Büyük Selçuklu’ dizisi setinde koronavirüs tespit edildi, çekimlere ara verildi

Aktüel 21.03.2021 - 13:43 21.03.2021 - 13:43


TRT'de yayınlanan Uyanış: Büyük Selçuklu dizisinin set çalışanlarında koronavirüs tespit edilmesi üzerine çekimlere ara verildi. TRT'den yapılan açıklamada dizinin bu hafta yayınlanmayacağı duyuruldu.

TRT1’de yayımlanan Uyanış: Büyük Selçuklu dizinin set çalışmalarına koronavirüs dolasıyla ara verildi.

TRT’den yapılan açıklamada, dizi setinde yapılan rutin taramada set çalışanlarında koronavirüs tespit edildiği belirtildi. Yaşanan sürecin dizi oyuncuları ve tüm set çalışanları ile paylaşılarak çekimlere 5 gün ara verilmesinin kararlaştırıldığı ifade edilen açıklamada, “Bu zorunlu ara nedeniyle 22 Mart 2021 Pazartesi günü Uyanış: Büyük Selçuklu’nun yeni bölümü yayınlanamayacaktır. Aynı gün ve saatte “Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu” filmi (TV’de ilk kez) TRT1 ekranında olacaktır” denildi.

TRT’den konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:

“Dizi setlerimizde yapılan rutin taramalar sonucunda Uyanış: Büyük Selçuklu dizimizin setinde Kovid-19 vakaları tespit edilmiştir.

Karantinaya alınan set çalışanlarımızın sağlık durumları iyidir ve yakından takip edilmektedir.

Yaşanan süreç dizi oyuncularımız ve tüm set çalışanlarımız ile paylaşılarak dizimizin çekimlerine 5 gün süreyle ara verilmesi kararlaştırılmıştır.

Bu zorunlu ara nedeniyle 22 Mart 2021 Pazartesi günü Uyanış: Büyük Selçuklu’nun yeni bölümü yayınlanamayacaktır. Aynı gün ve saatte “Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu” filmi (TV’de ilk kez) TRT1 ekranında olacaktır.”

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@