Tesla ve SpaceX'in Üst Yöneticisi, Twitter'ın yeni sahibi Elon Musk, Cadılar Bayramı'nı Romanya'da bulunan Drakula'nın şatosunda kutlayacak.

Rumen medyasında yer alan habere göre, milyarder Elon Musk, aralarında Angelina Jolie, PayPal'ın kurucusu Peter Thiel, Google'un kurucularından Sergey Brin, yatırımcı Steve Jurvetson'un da bulunduğu 140 milyarder arkadaşıyla Bran Kalesi'nde bu gece Cadılar Bayramı'nı kutlayacak.

MİLYARDERLER BRAŞOV'DA

Bir grup milyarder, dün gece Bükreş'e özel uçakla geldi ve buradan da Bran Kalesi'nin bulunduğu Braşov şehrine helikopterle ulaştı.

Haberde oldukça sıkı güvenlik önlemlerinin alındığı ve hiçbir Rumen zenginin kutlamaya davet edilmediği belirtiliyor.

Çin Devlet Başkanı Şi: "Çin ile Suudi Arabistan arasında stratejik bir güven kuruluyor" Çin Devlet Başkanı Şi: "Çin ile Suudi Arabistan arasında stratejik bir güven kuruluyor"

"Kont Drakula'nın şatosu" olarak bilinen Bran Kalesi, Romanya'nın Braşov şehrine 30 kilometre mesafedeki turistik bölgede yer alıyor.

Bran Kalesi'nin, 1897'de kaleme alınan ve sinemaya da uyarlanan dünyanın en ünlü Gotik korku romanlarından "Drakula"nın yazımında İrlandalı Bram Stoker’a ilham kaynağı olduğu belirtiliyor.