Vefatının 10. yılında rahmetle ve minnetle anılıyor! Bu dünyadan bir Necmettin Erbakan geçti...

Yakın siyasi tarihimizin en etkin devlet adamlarından biri olan, 90'lı yıllarda Refah Partisi'yle iktidara yükselen, Milli Görüş'ün lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan 10 yıl önce bugün aramızdan ayrıldı. 85 yıllık mücadelelerle dolu yaşamında bir çok dönüm noktası oldu. Hapse girdi, partisi kapatıldı, önüne engeller konuldu. Ancak Erbakan asla vazgeçmedi. Sevenleri onu hep, 'Mücahid Erbakan' olarak gördü, saydı, sevdi. Bu dünyadan bir Necmettin Erbakan geçti...

Yaşam 27.02.2021 - 00:42 27.02.2021 - 00:42

Türkiye siyasi tarihinin adından en çok söz ettiren karakterlerinden biri olan Prof. Dr. Necmettin Erbakan, 10 yıl önce 27 Şubat 2011'de solunum yetmezliğine bağlı, kalp ve çoklu organ yetmezliği sebebiyle hayatını kaybetti.

Türkiye Cumhuriyeti 54. Hükümeti Başbakanı olan Necmettin Erbakan, 90'lı yıllarda Refah Patisi'yle zirveye çıkmış, günümüzün siyaset adamlarını partinin içinden yetiştirmiştir.

Siyasi kariyerinde bir çok darbe ile burun buruna gelen Erbakan, Türkiye siyasi tarihinin gerçekleşmiş son darbesi 28 Şubat ile birlikte başbakanlık koltuğunu bırakmak zorunda kalmıştır. 

Onu bir çok kez haksızlıklarla maruz bırakıp, siyaseti kendi aralarında oynamaya çalışanlar olsa da, Necmettin Erbakan hiçbir zaman pes etmeyerek, kurdukları oyunu bozmuş, ve tekrardan siyaset arenasında yerini almıştır.

Milli Görüş'ün lideri Erbakan, son yıllarında bile davasından vazgeçmeyerek, insanların onu 'Mücahid Erbakan' olarak hatırlamasını sağlamıştır.

Biz de Habervakti.com ailesi olarak, Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamıza Allah'tan rahmet diliyoruz.

PROF. DR. NECMETTİN ERBAKAN KİMDİR?

Yorumlar (1)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@