CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, koronavirüse yakalandıktan sonra Kasım 2020'de hastanede hayatını kaybeden eski AK Parti Milletvekili Burhan Kuzu'nun öldürüldüğünü öne sürdü.

Ağbaba, "Benim iddiam Burhan Kuzu kendi eceliyle ölmedi. Büyük bir kepazeliği üstü kapatılması için öldürüldü" ifadelerini kullandı.

burhan kuzu

TV42'de Sümenaltı programında konuşan Ağbaba'nın açıklaması şöyle:

"Zindaşti dediğimiz İranlı uyuşturucu baronu. Şimdi yok ortalarda. Aliye Uzun isminde AKP'den birisi bir dergi çıkartıyor. Allah rahmet eylesin Burhan Kuzu ile de arkadaş olduğu söyleniyor. İçerisinde kadın var, fuhuş var, vs. her şey var. Sonra Burhan Kuzu hakime baskı yapıyor. Zindaşti serbest bırakılıyor. Sonra savcı yeniden tutuklama kararı çıkartıyor, Zindaşti yok. Aliye Uzun ile ilgili bu iddiaları Sedat Peker gündeme getirdiği zaman ne yaptı biliyor musunuz? 'Vatan bölünmez, bayrak inmez, ezan susmaz' diye basın açıklaması yaptı. Yaptığınız ahlaksızlığı örtmek için vatanı, bayrağı mı kullanacaksınız?

Bir şey daha söyleyeyim Burhan Kuzu acaba öldü mü? Benim iddiam Burhan Kuzu kendi eceliyle ölmedi. Büyük bir kepazeliğin üstü kapatılması için öldürüldü."

Uğur Dündar'dan Kılıçdaroğlu'na çağrı: Kazanacak aday... Uğur Dündar'dan Kılıçdaroğlu'na çağrı: Kazanacak aday...

Kuzu'nun hayatını kaybetmesinin hemen ardından koronavirüstren ölmediği, cinayete kurban gittiği iddiaları gündeme gelmişti. İddiaya yönelik açıklama yapan Burhan Kuzu'nun oğlu Süleyman Kuzu, “Koronavirüse yakalandı. Tedavi sürecini yakından takip ettik. İki kez Sitokin Fırtınası’na maruz kalınca kurtarılamadı” açıklaması yapmıştı.