banner5

02.04.2020, 17:58

“Virüslerden Berat!”

Bismillahirrahmanirrahıım.

Yaratıcımız, Yaşatıcımız ve Yöneticimiz Allahımıza hamd; Başöğretmenimiz, Önderimiz, sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a) Efendimize, tüm Peygamberlerimize, izinden gidenlere, Ehl-î Beyti'ne, Ashabına, canımız Ana ve Babamıza, Hocalarımıza, Allah (c.c)'ın ilke ve inkılabı İslam'a tabi olanlara, Din ve Vatan muhafızı Gazi ve Şehidlerimize salat ve selam olsun!

Kıyamete kadar Dünya'ya gelecek olan insanın imtihan sebebi olan tüm virüslerden beratı yani kurtulmasını sağlamak için Allahımız tarafından gönderilen Kur'an-ı Kerim'in, gök semasında meleklerin reisi Hz. Cebrail (a.s)'a emanet edildiği Şaban Ayının 15. Gecesini (7 Nisan Salı akşamı ) sohbetle, zikirle ve dualarla idrak edeceğiz ve sizlerlede tv'den ve sosyal medya hesaplarımızdan canlı yayında buluşacağız İnşAllah!

İşte tüm Dünya ve Ahiretin sıkıntılarından, bunalımlarından, azaplarından  ve tüm virüslerden beratımız sağlayacak Maddi Tedbirlerle beraber Manevi 14 tedbir ve tavsiyelerimiz:

-Önce Gusül (boy abdesti) ile yıkanarak bedenlerimizi kirlerden Berat temizliği!

- En büyük Virüsler olan, Şirke, isyana, gıybete, yalana, iftiraya, sahtekârlığa, sigaraya, alkole, bağımlılığa, Faize, Fuhşa, kumara, haksızlığa, zulme, batıllara ve diğer haramlara yani günah virüslerine Allah için Tövbe, istiğfar ile kalb ve ruhumuzun Virüslerden Berat temizliği!

- Duaların kabul edilmesinin en büyük şartı bedduaların ortadan kaldırılmasıdır. 

Mazlumların beddualarını bize dualara çevirecek adımlar atmak suretiyle üzerimize gelen belalardan muhafaza olunmamız ve dualarımızın kabul edilmesi için beddualardan Berat temizliği!

2001 yılında Anayasa Mahkemesinin Allah'ın haram kıldığı zina yasağını kaldırmasından sonra hala yeniden getiremediğimiz zinanın suç olması kanununu ve zinayı serbeste devam zulmü, İstanbul sözleşmesi (İslam'a isyan sözleşmesi), Sivas Davası mağdurlarının varlığı, Selam-Tevhid Davası mağdurları, Mustaz'aflar davası mağdurları, Allah'ın kabul ettiği genç yaştaki Meşru evlilikleri Affın dışında tutmak, nafaka mağduriyetinden oluşan mazlumiyetler, KHK'larda masumiyeti anlaşılmış ama göreve dönememişler, FETÖZEDE'ler ve daha bir çoklarının uğradıkları zulümler acilen kaldırılarak beddualar dualara çevrilmelidir!

"Allah, kendisine haksızlık edilen mazlum kişi dışında, hiç kimseden açıkça kötü söz söylemesini sevmez. Şüphesiz Allah, mazlumun âhını, feryadını  işiten ve olup biten her şeyi bilendir."( Nisa S.148)

- Allahımızın ''Oku!'' emrine rağmen bir türlü okuyamadığımız lafız ve manasıyla Kur'an-ı Kerim, İslam İlmihali, Hadis-i Şerif ve Siyeri Nebi (Sevgili Peygamberimizin Hayatı) dersler halinde okuma seferberliğini artırarak bela ve musibetlerden Berat temizliği!

- İlk Farz İbadetlerden olan Ana Babamıza Sıla-ı Rahim ziyaret ziyafeti ve ayrıca Akrabalarımızı şimdilik telefonla aramak suretiyle kalp kasvetinden Berat temizliği!

- Sadaka yani; zekât, her hayır, her iyilik, her yardım ve hatta tebessüm ile hastalıkları manen tedaviye ve belaların def'ine sebep olacak cimrilikten Berat temizliği!

- Kul haklarının en büyüğü Ana Baba hakkı, eşler arası hak, komşu hakları ile Devlet ve yetim hakları olduğunu unutmadan Allahımızın hiç affetmeyeceği maddi ve manevi (gıybet, yalan, iftira gibi) Kul haklarını bizzat ödeyerek veya helalleşerek vicdansızlıktan ve zulümden  Berat temizliği!

-Her Namaz öncesi alacağımız abdest ile 5 Vakit Namazımızı şimdilik evimizde mümkünse Cemaatle kılarak beden ve ruhu işgal eden Nefis ve Şeytanın tuzaklarından Berat temizliği!

- Onbir ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif ayına yaklaştığımız Şaban ayında en azından Pazartesi ve Perşembe Günlerini oruçlu geçirmeye devem ederek Şeytan ve yandaşlarının  beden ve ruhlarımızı işgalinden Berat temizliği!!
- Her gün bolca Besmele, Hamdele, (Elhamdülillah), Salvale (Salavat-ı Şerif'e) tesbihat (Sübhanellah), Zikir ve şükür ile gönül kir ve paslarımızdan Berat temizliği !

- "Kadere İman Kederden emin eder!" inancı ve ilacıyla kadere imanımızı kuvvetlendirerek üzüntülerimizden, ümitsizliklerimizden, buhran  ve bunalımlarımızdan Berat temizliği!

-"Müslümanın Müslümandan başka gerçek dostu yoktur!" ve "Ancak Mü'minler Kardeştir!" inancı ve ilacıyla Irkçılık, Mezhepçilik, Particilik vs. virüs mikroplarıyla oluşan, hased, kin, nefret ve düşmanlıklardan Berat temizliği!

- Hepimize bir nefes yakın olan ölümümüzü, Kabir ve sonsuz Ahiret Hayatımızı ve bu muazzam âlemin ve alemin özeti olan insanın yaratılışını her gün defalarca düşünmek (tefekkür) inancı ve ilacıyla Allahımıza sevgimizi, saygımızı artırarak Nefis ve Şeytanın virüslerinden Berat temizliği!

- Kavli, Kalbi ve fi'li Dua! (Bilhassa gece secde de ağlayarak yakarış! Yalvarış!) ile tüm belalardan ve musibetlerden Berat temizliği!

"Ey Resulüm! İnananlara de ki: Duanız, yalvarmanız, tövbeniz, pişmanlığınız ve ibadetiniz olmasaydı, Rabbim size hiç değer verir miydi?

Ve inkârcılara da de ki: Gerçek şu ki siz, Allah'ın mesajını yalan saydınız, artık bu yüzden azap size sarılacak, yakanızı bırakmayacaktır. ( Furkan S.77)

"...Ey Rabbimiz! Bize katından bir rahmet ver ve içinde bulunduğumuz şu durumdan kurtuluş yolu lütfeyle!  ve doğruluğa ulaşmayı kolaylaştır" ( Kehf S. 10)
"Ey Belaları def eden Allahım! Bizden belaları def eyle! Allah, koruyanların en hayırlısıdır! O Allah, merhametlilerin en merhametlisidir! Allahım! Senin herşeye  gücün yeter! ''Amiin
duasını da her namaz sonrası ve her zaman tavsiye ediyoruz!

Dua ve temennisiyle Salı Akşam'ı saat 23.00'da tüm sosyal medya hesaplarımızdan, Akit TV ve KANAL 68 Tv''den canlı olarak yayınlanacak olan "BERAT Gecesi Sohbet ve Duası" programında buluşmak ve daha kapsamlı konuşmak duasıyla Allah'a emanet olunuz. (frekans bilgilerini aşağıda görebilirsiniz)

Korona Virüsünden hayatlarını kaybeden kardeşlerimize Allah (c.c), rahmet etsin! Makamlarını sevenleriyle Cennet eylesin! Milletimize ve Ailesine baş sağlığı, sıhhat, afiyet, hayırlı ve bereketli ömürler ihsan buyursun! Amin! Ayrıca alınan tedbirler sebebiyle Cenaze Namazını Camilerde kılamadığımız Mü'min-Mü'mine kardeşlerimize görevimizi yapmak için evlerde gıyabi Cenaze namazlarını kılmayı ihmal etmeyelim!       

Hak, Adalet, İlim, İman,İhlas ve Terbiyeyle oluşacak ahlak ve İrfan toplumuyla Fethin sembolü Ayasofya'mızın açılması, Mescid-i Aksa'mızın özgürlüğü ve tatil olması dileğiyle Cuma Bayramımız kutlu olsun.

Selam, sevgi ve duayla...

Şevki Yılmaz

 www.sevkiyilmaz.net

www.habervakti.com

Twitter:@sevkiyilmaz

Facebook:@sevkiyilmaztr

Facebook: @sevkiyilmaz1955

Instagram: instagram.com/sevkiyilmaztr

Not:  KANAL 68TV FREKANS BİLGİLERİ:

TÜRKSAT 4A /  FREKANS:12265 / SYMBOLRATE:27500 / POLARİZASYON: VERTİCAL (DİKEY) /

TEL : 0 382 2126671

Yorumlar (9)
Kadir çelen 11 ay önce
Rabbim yar ve yardımcısı olsun tüm islam aleminin
Günel 11 ay önce
Ellerinize Sağlığ Analiz Çok Güzel “ Virüslardan Berat”Virüslardan Berat Etmek Çok Zor İnsanlar Kin Nifreti Sevir Düşmenler Silahı Kanı Sevir Virüsdan Nasıl Berat Etsinler Allah İnsana AĞIL EKLAĞ DÜŞÜNÇE Verip İnsanların Hepsi Allahın Verdikleri Güzelikleri Kulanmır İblis İnsanların Kafasın Zeherleyip Yoların Azdırıp Çok Zor Hayatda Yaşayırığ Neyin Doğru Neyin Yalnış Olduğun Unudaçağık Hayatımıza Halklarımıza Bakırık Hep Çekişmeler Gedyor Kin Nifretle Mileti Vatanı Bayrağı Korumağ Olmaz İYİ LİDERİ DÖVLETİ KORUMASINA İZİN VERMİLER ALLAH KORUSUN HAYATIMIZDA İYİLERİ KÖTÜ GİBİ GÖRÜLER KÖTÜLERİDE İYİ GİBİ GÖRÜLER ŞU NASIL HAYAT İBLİSLER HAYATIMIZA KÖTÜLÜK BULAŞDIDILAR ALLAH BELANIZI VERSİN “VİRÜSLARA BERAT” ETMEK OLAR ŞU İNSANLAR HEPSİ İSLAMA KAYITSA
Fahrettin GÜLSOY 11 ay önce
ALLAH sizden razı olsun hocam mükkemel bir yazı yazmışsınız dua ve temennilerinize cenabı allhtan amin der ALLAH alemi islami mazlumlar ve tüm müstahzarları korusun saygılarımla,!
Tamer Bayrakdar 11 ay önce
ALLAHIMIZ c. c. razı olsun RABBİMİZ c.c yar ve yardımcınız olsun Aziz ve Celil olan ALLAHIMIZA c. c. emanet olunuz dua eder dua bekleriz ellerinizden ayaklarınızdan öperiz saygılarımızla kayseriden
Temelin ali yalova 11 ay önce
EyvAllah hocam sağolasin sağlikli olasiniz.
Burhan Z. 11 ay önce
Allah razı olsun Hocam!
Teslime İslamoğlu 11 ay önce
Amiiin
FATİH ÖZÇELİK 11 ay önce
Allah rağzı olshn sizlerden... HOCAM
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?