UEFA Avrupa Ligi'nde Olympiakos ile karşı karşıya gelecek Fenerbahçe'de Teknik Direktör Vitor Pereira basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Pereira'nın açıklamaları şu şekilde;

"Maç zor bir maç olacak"

"Maç zor bir maç olacak, iki iyi takımın karşılaşması olacak. Olympiacos, bu tarz turnuvalarda tecrübeli bir takım. Büyük Avrupa takımlarına karşı oynamaya alışık bir takım. Onlara karşı oynadığımız son maça göre düzeltmemiz gereken şeyler var."

"Kendi seviyemizde oynamalıyız"

"Kendi seviyemizde oynamalı, kendi karakterimizi ortaya koymalıyız. İki taraf için de üç puan almak çok önemli. Yarın umuyorum ki güzel bir maç olacaktır. Buraya geri dönmek güzel bir his."

"Birden fazla sistemde oynamaya çalışıyoruz"

"Biz birden fazla sistemde oynamaya çalışıyoruz. Farklı takımlarla oynuyoruz, maçlarda hem 4'lü hem 3'lü savunmalarla oynamak bizim için çok önemli. Maç içinde de formasyon değiştirebilirsiniz. Bizim için önemli olan istikrarlı bir performans sergilemek."

"Dengeyi sağlamamız gerekiyor"

"Olympiacos maçına odaklanmamız gerekiyor. Olabilecek en iyi koşulda sahaya çıkmamız gerekiyor. Son maç zor bir maçtı, yarın da zor bir maç olacak, dolayısıyla dengeyi sağlamamız gerekiyor. Oyuncularla kendi aramızda konuştuktan sonra seçimimize karar vereceğiz."

Düzenlenen basın toplantısında Fenerbahçe'nin başarılı futbolcusu Dimitris Pelkas'ta açıklamalarda bulundu.

İşte Pelkas'ın açıklamaları; 

"Biz buraya savaşmak için geldik"

"Yarın çok önemli bir maç olacak bizim için. Biz buraya savaşmak için geldik. Yarınki maçta alınacak galibiyetin, tur atlamak için çok önemli bir fırsat olacağını düşünüyorum."

"Ülkeme dönmek benim için çok hoş"

"Ülkeme dönmek benim için çok hoş. Umarım yarın galip geliriz ve oynarsam umarım takıma katkı verebilirim."

"Derbi galibiyetine ihtiyacımız vardı"

"Derbi galibiyetine ihtiyacımız vardı, şu anda iyi bir moddayız. Bu maçın geride kaldığını ve yarınki maça odaklanmamız gerektiğini söyledik. Fenerbahçe, yarıştığı tüm turnuvalarda ilk sırayı hedefler."