Vitor Pereira'dan Olimpiakos maçı öncesi açıklama! Gazetecilere yüklendi...

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira UEFA Avrupa Ligi'ndeki Olympiakos maçı öncesinde açıklamalarda bulundu.

Spor 29.09.2021 - 16:49 29.09.2021 - 16:52

Fenerbahçe'de teknik direktör Vitor Pereira UEFA Avrupa Ligi'nde oynayacakları Olympiakos maçı öncesinde basın toplantısı düzenledi.

"Bizim kendi oyunumuzu oynamamız gerekiyor"

Karşılaşmayla ilgili konuşan Vitor Pereira "Hiç şüphe yok ki çok güçlü bir maç olacak. İyi bir takıma, tecrübeli bir takıma karşı oynayacağız. Onlar da bizim gibi büyük bir kulüp. Portekizli bir hocaları var, onunla da zaten arkadaşız. Birbirimize karşı daha iyi olmak için karşılaşacağız. Bizim kendi oyunumuzu oynamamız gerekiyor. Umarım taraftarımızın da enerjisi statta olur çünkü buna ihtiyacımız var." dedi.

"Maçta her halükarda 11 futbolcumuz sahada olacak"

Sakat futbolcularla ilgili gelen soruyu yanıtlayan Pereira "Sakat isimler yarınki maç için hazır olsalar bile bu tarz bir maçta döndürmek yerine adım adım dönmelerini sağlamak daha doğru olur diye düşünüyorum. Maçta her halükarda 11 futbolcumuz sahada olacak." açıklamasını yaptı.

"Niye insanların bunu saatlerce konuştuğunu anlamıyorum"

Takımın 3'lü savunma oynamasındaki eleştirilerin azaldığının hatırlatılması üzerine Pereira "Bazen sorudan ziyade o soru bir yorummuş gibi oluyor. Sürekli üçlü defans, üçlü defans, üçlü defans diye duyuyorum ama futbol bu değil. Sistem değil, önemli olan dinamiklerdir. Futbolcular arasında nasıl bir ilişki yarattığınızdır. Maça nasıl başladığınızdır. Ama ofans anında ve defans anında farklılıklar gösterir dizilişler. Niye insanların bunu saatlerce konuştuğunu anlamıyorum. Önemli olan davranışlardır. İyi bir sezon öncesi geçirdik. İyi futbol oynadık. Serdar ve Pelkas'ın sakatlıklarını yaşadık. 3 günde bir maç oynadığımız döneme girdik ve diğer sakatlıklar da oldu. Ancak dediğim gibi sistemi değil de dinamiğimizi kaybettik biraz. Bunun üstesinden geldik, iyi maçlar çıkarttık. Sakat oyuncularımız da dönünce ofansta ve defansta dinamik futbolumuzu sergileyeceğiz. Bu tarz takımlarda çalıştığınızda hafta içi ve hafta sonu maçlar yaptığınızda antrenmanlarda hata düzeltecek vaktiniz olmuyor, videolar üzerinden ilerliyorsunuz. Önemli olan liderlik yapabilmektir. Herkes arasındaki ilişkiyi oluşturabilecek liderliği sağlamak, herkesin odaklanmış olmasını sağlamaktır." açıklamasını yaptı.

"Caulker, benim sistemime ve dinamiğime uymuyordu"

Steven Caulker'ıon ayrılması hakkında konuşan Pereira "Caulker iyi bir futbolcu. Bunu kendisine de dürüstçe açıkladım. Hem iyi bir futbolcu hem iyi bir karakter. Ancak onun sistemi, onun oyun tarzı arkada bu kadar boşluk verdiğimiz bir sistemde benim sistemime ve dinamiğime uymuyordu. Daha fazla şans bulmak için başka takımlara giden oyuncularımıza şans diliyorum." dedi.

"Bence o üst seviye bir futbolcu"

Savuma oyuncusu Kim Min-Jae ile ilgili de açıklama yapan Pereira "Min-Jae'nin performansını sizin analiz etmeniz gerek. Bence o üst seviye bir futbolcu. Belki de çalıştıklarım arasında en iyilerden biri." ifadelerini kullandı.

"Berisha'nın performansından mutluyum"

Vitor Pereira. "Komik olan şu, bazı gazeteciler bir oyuncuyu daha çok tutuyor ve seviyor. Ancak günün sonunda kararı ben veriyorum. Berisha'nın performansından mutluyum, diğer oyuncularımın performansından da mutluyum. Son maçta da dediğim gibi, çok iyi bir grubum var. Karakter, kişilik, kalite anlamında çok iyi futbolculardan oluşuyor. Çok fazla çalışıyor Berisha da özgüvenini kazanmak için. Buraya geldiğinde takımla antrenman yapacak ve seviyesini artıracak vakti olmadı. Geldiği gibi sahaya çıktı. Tıpkı, Meyer, Crespo, Rossi gibi... Onlar transfer döneminin en sonunda geldiler. Özgüvenlerini kazanmaya çalışıyorlar ama ben herkesten çok mutluyum." diye konuştu.

Yorumlar