Facebook'un 2014'te 19 milyar dolar vererek satın aldığı WhatsApp, o zamandan bu yana sürekli olarak kendini yenilemeye devam ediyor. Zaman zaman kişisel verileri satması nedeniyle tepkilerin odağı haline gelse de, her gün yüz milyonlarca insan iletişimini bu uygulama üzerinden sürdürüyor.

TEI-PD170 Motoru, AKSUNGUR ile rekor kırdı! TEI-PD170 Motoru, AKSUNGUR ile rekor kırdı!

Beta sürümünde yeni bir özelliği kullanıcıların denemesine sokan uygulama, 'Kişiler' kapsamında yeni Bilgi sayfasını kullanıma aldı.

MESAJ ARAMAYI KOLAYLAŞTIRIYOR

webrazzi'den Tuğçe İçözü'nün haberine göre, özelliğin tasarımı, Ağustos ayında İşletme hesaplarında yayına alınan Kişi Bilgi sayfası ile benzerlik gösteriyor. Bu arayüz üzerinden mesaj arama süreci kolaylaştırılıyor. Aynı zamanda daha büyük arama düğmeleri ile kullanıcı deneyimi de iyileştiriliyor.

Şirket, benzer bir sayfayı, bir kaç ay önce İşletme hesapları için yayına almıştı.

WHATSAPP MAP Mİ GELİYOR?

Kişi Bilgi sayfasının yanı sıra, uygulamanın işletmeler için "Yakındaki İşletmeler" isimli bir özellik üzerinde çalıştığı belirtilen haberde, bu yeni özellik sayesinde kullanıcıların yakınındaki işletmeleri aratabileceği kaydedildi.

Son dönemde yeni özelliklere yoğunlaşan WhatsApp, tıpkı WeChat gibi ödeme özelliklerinden sesli ve video aramalara kadar, güçlü bir mesajlaşma uygulaması olarak yerini sağlamlaştırıyor.