Whatsapp'ın gizlilik sözleşmesi ne zaman yapılacak? Güncelleme ne zaman?

WhatsApp geçtiğimiz günlerce gizlilik sözleşmesine dair Facebook ile veri paylaşımında bulunacağını açıklamıştı. WhatsApp, güncellenen "gizlilik ilkesi" ile ilgili yoğun tepki almasının üzerine yeni bir açıklama yaptı. yeni hizmet şartlarını içeren güncelleme için verilen süreyi erteledi. Peki, WhatsApp gizlilik sözleşmesi güncellemesi ne zaman yapılacak, ne zamana ertelendi? 8 Şubat'ta WhatsApp uygulaması silinecek mi?

Bilim, Teknoloji 16.01.2021 - 13:48 16.01.2021 - 13:48

Birçok kişi Facebook ile veri paylaşımını içeren güncellemeyi kabul etmediği için alternatif uygulamaları kullanmaya başladı. WhatsApp'ın 4 Ocak'ta güncellenen "Gizlilik İlkesi” ile kafa karışıklığı sonrasında WhatsApptan yeni bir açıklama daha yapıldı.

WhatsApp gizlilik sözleşmesi güncellemesi ne zamana ertelendi?

Açıklamada, güncellemenin uygulamanın Facebook ile veri paylaşma kabiliyetini genişletmediği belirtilerek, insanların şartları incelemeleri ve kabul etmeleri için gerekli sürenin ileri bir tarihe ertelendiği aktarıldı. Daha önce belirtilen 8 Şubat'ta hiç kimsenin hesabının askıya alınmayacağı ya da silinmeyeceği vurgulanarak, "WhatsApp'ta gizlilik ve güvenliğin nasıl çalıştığına dair yanlış bilgileri aydınlatmak için daha fazlasını yapacağız." ifadesi kullanıldı. Bu kapsamda, verilen sürenin 15 Mayıs'a ertelendiği kaydedildi.

Yorumlar