Yahudiler Harem-i Şerif'in altına yeni bir tünel kazdı!

Mescid-i Aksa, işgalci İsrail rejiminin tehlikesi altında. Yahudiler tarafından Mescid-i Aksa'nın altına kazılan yeni bir tünelin olduğu ortaya çıktı.

Filistin 19.06.2020 - 17:03 19.06.2020 - 17:03 Bülent Deniz

Filistin Enformasyon Merkezi'nde yer alan habere göre yerel basın kaynakları Mescid-i Aksa'nın Mağribliler Kapısı'nın ve yahudiler tarafından Ağlama Duvarı olarak adlandırılan Burak Duvarı'nın altında yahudilerin yeni bir tünel kazdıklarının ortaya çıkarıldığını bildirdi. Bu tünelin önümüzdeki Temmuz ayında resmi olarak açıklanacağı belirtildi. 

Yahudi işgaline ait Tepeler Gençliği olarak isimlendirilen ve çalışmalarında da siyonistlerin Heykel cemaatlerine destek veren web sitesi birkaç dakikalık bir video yayınladıktan sonra kaldırdı. Bu videonun tünelin kazılmasını ve yahudi işgalcilerden birçok kişinin tünel çalışmalarına katılmasını gösterdiği ifade edildi. Videoda çalışmalara katılan işgalcilerin toprak taşıdıkları, tünel malzemelerini birbirlerine aktardıkları ve sevinç ve neşe içinde birbirlerinin fotoğraflarını çektikleri görülüyordu.

Kaldırılan videoda aynı zamanda kazılan tünelin, Vadi Hulva'daki Ziyaretçiler Merkezi'nin ve Mescid-i Aksa'nın güney duvarına bitişik Emevi Sarayları'nın altından geçtikten sonra yahudi işgalcilerin Mescid-i Aksa baskınlarında en çok kullandıkları ve Mervani Mescidi'ne dışarıdan bağlanan Mağribliler Kapısı'nın altına denk geldiği anlaşılıyordu.

Kayıtlardan aynı zamanda yapılan kazıların ve tünellerin bir kısmının eski su kanallarına denk geldiği, bunların genişletildiği ve yeni yollar açıldığı, aynı zamanda uzmanların belirttiğine göre kayaların eritilmesinde de bazı kimyasal maddelerin kullanıldığının anlaşıldığı belirtildi.

Yorumlar
Arab News'İN makalesi gündem oldu! KKTC'yi 5 ülke tanımak üzere
Bahçeli'den flaş 'Lozan' çıkışı: "Bu konu açılmamak üzere kapanmıştır"
Ayasofya Camii'nin ibadete açılışının birinci yılı geride kaldı!
Başkan Erdoğan'dan 'Ayasofya' mesajı! "Kıyamete kadar eksik olmayacak"
ABD'de PCR testleri yıl sonundan itibaren kullanılmayacak!
Bakanlıktan 'bedelli askerlik'le ilgili iddialara cevap
İsrail'de, aşı karşıtları Başbakan Bennett'in evini bastı!
Adil Öksüz, Erdoğan'a yapılması planlanan suikast girişimini Gülen'e onaylatmış
47 yıl sonra ilk cuma namazı! Kapalı Maraş'ta tarihi anlar...
Gün oldu devran döndü! Mustafa Özer'den Ruşen Çakır'a gönderme...
Namaz Vakitleri
İmsak --:--
Güneş --:--
Öğle --:--
İkindi --:--
Akşam --:--
Yatsı --:--
Anket Tümü

Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ankete Katıl

Gelişmelerden Haberdar Olun

@