Yanlışlıkla koronavirüs aşısı yapıldığı öne sürülen çocuklar üzerinde araştırma yapılması tepki çekti

Prof. Dr. Zafer Kurugöl, sağlık ocaklarında bebeklere 'yanlışlıkla' korona aşısı yapıldığını öne sürdü. Aşılamanın yanlışlıkla yapılmadığını belirtenler Kurugöl'e sosyal medyadan tepki gösterdi.

Gündem 23.09.2021 - 13:05 23.09.2021 - 13:33

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zafer Kurugöl, bazı sağlık ocaklarında bebeklere ‘yanlışlıkla’ koronavirüs aşısı yapıldığını ileri sürdü.

NTV’ye konuşan Prof. Dr. Kurugöl, şunları söyledi:

“Zaman zaman yanlışlıkla bazı durumlar oluyor. Mesela başka bir aşıyla, hepatit b aşısıyla, kızamık aşıyla karıştırabiliyorlar sağlık ocaklarında. Küçük çocuklara Kovid aşısı yapıldığı oluyor. Biz böyle vakalarla karşılaştık. Sizi temin ederim hiçbir yan etki olmadı bu kişilerde. Ve son derece iyi antikor oldu. 6 aylık bebekte, 1 aylık bebekte bile çok iyi şeyler oldu. Bunları da yayınlayacağız yakın zaman içinde çok ünlü bir tıp dergisinde. Küçük bebeklerde yüksek doz verseniz bile yan etkisi açısından bir sıkıntı olmuyor.”

ARAŞTIRMA YAPILMASI ŞÜPHE UYANDIRDI

Kurugöl'ün yanlışlıkla koronavirüs aşısı yapılan çocuklar üzerindeki araştırmaları tıp dergisinde yayınlayacaklarını açıklamasının ardından akıllarda soru işaretleri uyandı. Olaya tepki gösterenler, bunun yanlışlıkla olamayacağını ve söz konusu kişilerin zan altında olduğunu ifade etti. Konuyla ilgili sosyal medyada #DrZaferKurugölTutuklansın hashtag'i açanlar soruşturmanın da başlatılmasını talep etti.

Yorumlar (2)