15 Temmuz Gazisi: Kavurmacı'nın Tahliyesi Güvenimizi Sarsmıştır

15 Temmuz gazilerinden Levent Deveci, kamuoyuna yaptığı açıklamada Kadir Topbaş'ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı'nın sağlık raporu ile serbest bırakılmasına tepki gösterdi.

15 Temmuz Gazisi: Kavurmacı'nın Tahliyesi Güvenimizi Sarsmıştır
KAMUOYUNA DUYURU

Ben 15 Temmuz gazisi Levent Deveci.


15 Temmuz gecesi ağzımdan aldığım kurşun yarası nedeniyle …7 ameliyat geçirdim. (7.ameliyati 25 gun once)Kısa bir süre sonra (15.05.2017)çok riskli bir ameliyata daha gireceğim.


Hayati tehlikenin olduğu bu ameliyat öncesi kamuoyunun ve özellikle Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Başbakanımızın bilmesini istediğim bir konuyu komuoyuna açıklamak isterim.


Yakında zamanda Ömer Faruk Kavurmacı’nın, sözde özel bir hastaneden alınan sağlık raporuyla cezaevinden tahliye edilmesi beni derinden yaralamış ve güvenimizi sarsmıştır.


Benim özel bir hastaneden aldığım malulen gazilik(emeklilik icin yuzde 60uzeri) raporum, sadece devlet hastanelerinden getirilmesi gerekir diye kabul edilmezken, nasıl oluyor da FETÖ üyesi olduğu için yargılanan biri için kabul edilebiliyor? Bu nasıl bir adalet anlayışıdır?

Bu konuda benim gibi düşünen gazileri, şehit yakınlarını tatmin eden, içimizdeki güven sarsılmasını giderecek bir açıklama şu ana kadar yetkili mercilerden yapılmamıştır.


15 Temmuz hain darbe girişimi, halkımızın direnişi sayesinde başarıyla ulaşmamıştır. Ben o onurlu direnişin sade bir ferdi olarak, halen o hainlerle mücadelenin bir parçası olmaya devam ediyorum. Şehir şehir dolaşıp o onurlu direnişi ve FETÖ hainlerini anlatıyorum.


Canımızdan öte sevdiğimiz Sayın Cumhurbaşkanımız, her konuşmasında bizleri anarak hain FETÖ’nün inlerine gireceklerini ve her yerden temizleneceğini söylemiştir. Bu vaadine dayanarak FETÖ’cülerin hiçbir ayrım yapılmaksızın parti teşkilatı, özel kuruluş ya da devlet kurumlarından temizlenmesini bekliyoruz.


Adalet herkes için geçerlidir. Bir siyasi kişinin yakını olması nedeniyle insanlara özel torpil yapılıyorsa, ayrıcalık yapılıyorsa, bunu kabul etmek mümkün değildir.


Unutmayınız ki, bu halk sizi adil olduğunuz, haksızlığın ve zulmün karşısında korkmadan dikildiğiniz için iktidar yapmıştır. Bu yüzden 15 Temmuz gecesi sokaklara dökülüp, direnmiştir.


Bizlere verilen sözlerin tutulmasını ve Ömer Faruk Kavurmacı konusunun aydınlığa kavuşması için bir açıklama yapılmasını bekliyoruz.


Allah ömür verirse, bu konunun takipçisi olacağımı belirtmek isterim.


Saygılarımla


15 Temmuz Gazisi


Levent Deveci
Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2017, 11:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5