banner29

70 yıllık özlem bitti! 85 yaşında telli duvaklı düğün yaptı...

Antalya'da, maddi imkansızlıklar nedeniyle düğününde gelinlik giyemeyen Döndü Metin'in özlemi 70 yıl sonra gerçekleşti. Metin beyaz gelinlik giyip telli duvaklı düğün yaparak hayallerine kavuştu.

Yaşam 08.12.2019, 15:00
70 yıllık özlem bitti! 85 yaşında telli duvaklı düğün yaptı...

Antalya'nın Aksu ilçesinde yaşayan Döndü Metin, 15 yaşındayken İbrahim Metin ile evlendi. Maddi imkansızlıklar nedeniyle düğününde gelinlik giyemeyen Metin'in bu evliliğinden 10 çocuğu ve 28 torunu oldu. 

30 yıl önce eşini kaybeden Metin, torunu Tülay Sezmiş'e tek arzusunun ölmeden önce bir kez gelinlik giymek olduğunu söyledi.

Bunun üzerine anneannesine sürpriz yapmak isteyen Sezmiş, bir restoranı kiralayıp yakın ailesini orada bir araya getirdi.   

Anneannesini aile fertlerinden bir süre gizleyen Sezmiş konuşma yaptığı sırada, beyaz gelinlik giyen Döndü Metin, en büyük torunuyla restorana girdi. Düğün tadında geçen gecede Döndü Metin, hem oynadı hem de türkü söyledi.

 10 DAKİKA OLACAKTI 2 SAAT SÜRDÜ

Gecede aile bireylerine teşekkür eden Döndü Metin, hayalinin gerçek olduğunu belirterek herkesi tek tek öptü.

Sürprizi hazırlayan Sezmiş ise 10 dakikalık bir etkinlik hazırladığını, ancak anneannesinin 2 saat boyunca gelinliği çıkarmadığını söyledi.

Tülay Sezmiş, gazetecilere yaptığı açıklamada, anneannesinin hayalini gerçekleştirdiği için mutlu olduğunu söyledi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?