banner30

banner29

Aşı hakkında dikkat çeken ifadeler kullanan, Prof. Dr. Alişan Yıldıran kimdir?

Koronavirüs aşısı hakkında söyledikleriyle gündem olan On Dokuz Mayıs Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Allerji-İmmünoloji ABD Başkanı Prof.Dr. Alişan Yıldıran kimdir? Nerelidir? Uzamanlık alanları nelerdir? İşte detaylar...

Yaşam 05.03.2021, 21:49
Aşı hakkında dikkat çeken ifadeler kullanan, Prof. Dr. Alişan Yıldıran kimdir?

On Dokuz Mayıs Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Allerji-İmmünoloji ABD Başkanı Prof.Dr. Alişan Yıldıran, aşı hakkında kullandığı flaş ifadelerle gündem olmuştu.

Prof.Dr. Yıldıran, "Tıbbın bir tarihi var. Bu tarihi bilmeden neden, neyin nasıl olduğunu anlamanız mümkün değil. Efendim, "ben aşımı oldum, bana bir şey olmaz" Böyle bir saçmalık yok!" gibi çarpıcı ifadeler kullanmıştı.

Prof. Dr. Alişan Yıldıran kimdir?

Prof.Dr. Alişan Yıldıran, Edirne'de doğmuştur.  1989 İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ne başlayan Yıldıran, Yüksek Lisansını Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde yapmıştır. Doktorasını Ankara Üniversitesi'nde tamamlayan Profesör, 2000 yılında Yardımcı Doçentlik, 2003 yılında Doçentlik, 2009 yılında da Profesörlük ünvanlarını almıştır. 

Prof.Dr. Alişan Yıldıran ayrıca; Akademik ve İdari GörevlerSağlık Bilimleri Enstitüsü Allerji-İmmünoloji ABD Başkanı, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Çocuk İmmünoloji-Allerji Teşhis ve Tetkik Laboratuarı Sorumlusu, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Tıp Fakültesi Çocuk İmmünoloji-Allerji BD Başkanı görevlerini de yürütmektedir.

Yorumlar (1)
papagan 2 ay önce
Turkiyede hastalik derecesinde; kendilerine ezberletilen latince yunanca terimleri tekrar eden meslek dali tip, meslek sahibi doktorlar
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?