banner29

Erzurum'dan Kopenhag'a İnsanlık Yardımı Dünyaya Örnek Oldu

Afganistan'da şiddetten kaçıp binlerce kilometre yürüyerek geldiği Erzurum'da donmak üzereyken bulunan ve Türk Kızılayının çabalarıyla Danimarka'daki ailesine kavuşan 9 yaşındaki Abdul Samir Zaheri’nin babası Abdul Cemil Zaheri, "Çocuğumu Türkiye sınırlarına giriş yaptıktan sonra Türkiye melekleri korudu. Onlar çocuğumu kurtarıp bana bağışladı." dedi.

Yaşam 05.03.2017, 19:08 05.03.2017, 19:08
Erzurum'dan Kopenhag'a İnsanlık Yardımı Dünyaya Örnek Oldu

Dokuz yaşındaki çocuğuna yaklaşık iki yıl sonra kavuşan Zaheri, AA muhabirine yaptığı açıklamada, oğluna kavuşmasını sağlayan Türk halkına ve yetkililere teşekkür etti. Zaheri, "Türkiye'nin melekleri çocuğumu kurtardı. Türk halkı ve yetkilileri birer melektir. Allah’ın verdiği en büyük nimete bir daha sizin sayenizde kavuştum. Bu duyguyu bana yaşattığınız için Rabbime ne kadar şükür etsem, size ne kadar teşekkür etsem azdır." ifadelerini kullandı."Bu insanlık yardımı dünyaya örnek oldu"


Zaheri, oğluna kavuştuktan sonra ailesi ile birlikte büyük bir sevinç yaşadıklarını dile getirerek, Türkiye'nin benzeri bulunmayan bu insanlık yardımının dünyaya örnek olduğunu söyledi.


Çocuğunun bakımını üstlenen, eğitimi ve tedavisiyle ilgilenen tüm insanların "Allah tarafından Samir'i korumak için atandığını" belirten Zaheri, "Oğlum Türkiye'de iken kendisine yakın ilgi gösteren gönüllü anne Hadise Shiva, Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, Erzurum Göç İdaresi Müdürü Haşim Özcan, Erzurum Kalkınma Vakfı Başkanı Erdal Güzel ile diğer devlet büyüklerine, Türk Kızılayına, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı personeline sonsuz teşekkür ederim. Çocuğumu Türkiye sınırlarına giriş yaptıktan sonra Türkiye melekleri korudu, onlar çocuğumu kurtarıp bana bağışladı." dedi."Allah'tan tek isteğim çocuğumu sağ salim görmekti"


Ailece Danimarka'nın kuzeyindeki bir mülteci kampında yaşadıklarını aktaran Zaheri, şöyle devam etti:


"Çocuklarım, diğer mültecilerin çocukları ile birlikte kampta bulunan okulda eğitimlerine devam ediyor. Abdul Samir’in de kaydını yaptıracağız. Abdul Samir’in gönüllü annesi sık sık Türkiye’den arayıp Abdul Samir’i soruyor. Bazen ağlıyor ve özlediğini söylüyor. Afganistan'ın kuzeyindeki Mezar-ı Şerif'ten başlayıp Danimarka'da sona eren uzun bir hikayenin kahramanları Türk halkı oldu. Tüm dünya, Türk halkının iyilik ve temiz duygularına gurur duyuyor. Allah'tan tek isteğim çocuğumu sağ salim görmekti. Bu da oldu. 'Mutlu son'u olan tüm bunları hangi sözler, cümleler ve kelimeler ile tanımlayacağımı bilmiyorum. Allah'ım Türkiye'yi ve Türk milletini dünyanın ve insanlığın başından eksik etmesin"


AA

Yorumlar (1)
Yusuf 1 yıl önce
Allah belasını versin bir mezarlıklarımiz kalmisti kirletmedikleri bu mübarek günlerde bulsun belasını virüsten geberip gitsin cehennem e
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?