banner29

Musluk suyunun tazyiki nasıl arttırılır?

Evde ve iş yerinde suyunuzun tazyikinden memnun değilsiniz ve arttırmak istiyorsunuz, peki ne yapmanız gerekiyor?

Yaşam 18.10.2019, 23:20 18.10.2019, 23:32
Musluk suyunun tazyiki nasıl arttırılır?

'Evde ve iş yerinde su az akıyor' sorunu çok karşılaşılan bir sorun.

ÖNCE SORUNU TESPİT ETMEYE ÇALIŞIN

Şehir şebeke suyunu kullanıyorsanız ve musluğunuzdan normal tazyik ile su gelirken bir anda bir azalma yaşamışsanız öncelikle su saatinizdeki vananın tam olarak açık olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Sadece bir musluktan gelen basıncı düşük su, bize o musluk ya da bağlantıları ile ilgili bir sorunun olabileceğini göstermektedir. Böyle durumlarda musluğun açılarak içerisinde tıkanma olup olmadığını öğrenmeniz güzel bir çözüm olacaktır.

Diğer musluklarda da var olan basınç problemi için ise genel bir şebeke sorunu olup olmadığını öncelikle tespit edin. Suyun tazyiki genel bir arıza nedeniyle ise hiçbir değişim ve müdaheleye gitmenize gerek yok.Buradan da sonuç çıkmıyorsa su şebeke sağlayıcı şirketi (İSKİ, İZSU vb...) arayarak, binanızdaki sorunun giderilmesini talep edin. 

HİDRAFOR KONTROLÜ YAPIN

Su şebekesi şirketinin kontrollerinden sonra da aynı sorunla karşılaşıyorsanız hidraforunuzun olup olmadığını kontrol edin.

BİNANIN SU TAZYİKİ DÜŞÜKSE MUTLAKA HİDRAFOR TAKTIRIN

Hidrofor sistemi düşük basınçlı suyu üst katlara yüksek basınçla iletebilmeyi sağlayan bir sistemden ibarettir. Şebeke sisteminin yetersiz kaldığı apartmanlar için sıklıkla tercih edilen bu sistemdeki arızalar suyun tazyiki problemlerinin de sebebi durumundadır.

Binanızda hidrofor sistemi yoksa su basıncı sizin için kronik bir problem oluyorsa mutlaka bu sistemi taktırmanız gerekiyor. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?