banner29

Prof. Dr. Ahmet Akgündüz'ün acı günü!

Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü ve Osmanlı Araştırmaları Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla; Eşi Belkız hanımefendinin vefat ettiğini duyurdu. Ayrıca Akgündüz, Belkız hanımefendinin Perşembe günü (yarın), Beykoz Elmalı Köyü Esma'ül-Hüsna Camii'nde; ikindi namazına müteakiben kılınacak cenaze namazıyla aynı bölgedeki aile kabristanına defnedileceği bilgisini de paylaştı.

Yaşam 03.03.2021, 22:03
Prof. Dr. Ahmet Akgündüz'ün acı günü!

Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü ve Osmanlı Araştırmaları Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, Eşi Belkız hanımefendinin vefat ettiği haberini duyurdu.

Akgündüz, Belkız hanımefendinin Perşembe günü (yarın), Beykoz Elmalı Köyü Esma'ül-Hüsna Camii'nde; ikindi namazına müteakiben kılınacak cenaze namazıyla aynı bölgedeki aile kabristanına defnedileceği bilgisini de paylaştı.

Prof. Dr. Ahmet Akgündüz'ün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım:

"MUHTEREM EŞİM SAİME BELKIZ HANIMEFENDİ’YI HAKK’IN RAHMETİNE UĞURLUYORUZ

1.1.1960 tarihinde dünyaya gelen ve bütün hayatını Kur’an öğretmeye ve Kur’an hakikatlarının neşrine vakfeden Muhterem Eşim Belkız Hanımı 3.3.2021 tarihinde Saat 16:40’da Hakk’ın rahmetine uğurladık. Kendisi, âlime, fâzıla ve her ay Mecmû‛at’ül-Ahzâbı, her hafta Büyük Cevşen’in tamamını ve her gün Cevşeni hatmedecek kadar takvâ sahibesi idi. 42 yıllık evliliğimizde gece kıyâmına kalkmadığını hatırlamıyorum. İlim, araştırma, Kur’an’a ve İslam’a adadığım hayatımda onu çok ihmal eyledim ve çok hatalar yaptım. Rabbim onu affeyleyip Cennetinde mukim eylesin İnşaallah.

MUHTEREM EŞİM, YARIN YANİ PERŞEMBE GÜNÜ ELMALI (BEYKOZ) KÖYÜNDEKİ ESMA’ÜL-HÜSNA CAMİİNDE İKİNDİ NAMAZININ ARKASINDAN CENAZE NAMAZI KILINDIKTAN SONRA AYNI YERDEKİ AİLE KABRİSTANINA DEFN EDİLECEKTİR. 
RUHUNA FÂTİHA VE YASİN BEKLİYORUZ."

"Biz de Habervakti.com ailesi olarak; Prof. Dr. Ahmet Akgündüz hocamızın değerli eşi Belkız hanıma Allah'tan rahmet, kendisine, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz."

Yorumlar (2)
Mehmet Biricik 1 ay önce
Muhterem, mümtâz, çok değerli âbimiz ve sevgili Ahmet Akgündüz hocamız!

"İnnâ lillâhi ve innâ ileyhi râciûn.

Merhûme zevcenizin vefâtı ile ilgili ilânâtınızı okuyunca;
Şefkât ve merhametin menbâı Erhamü'r-Râhîmin olan Mevlâ-yı Kerîm'imizin,
Refika-i hayatınız olan merhûmeyi,
Hz. Meryem, Hz. Hatice, Hz. Fâtımâ validelerimize arkadaş ve enîs bir dost ve yoldaş yapmak için,
Şu zindan-ı dünyâdan, iman tezkeresi ile Ravza-i Cinâna, Firdevsî Cennetin bağ ve bahçelerine seyr ve tenezzüh ve telezzüz için bir seyr ü sefer ettirdiğine; bir hads-i kat'i ile intikâl ettim.

Dünyanın ömrü kısa.
Âhiret hayatı çok yakın.
İftiraklar, hem geçici, hem de hayat-ı uhrevîye çok yakın. Vuslat da uzak değil.

Mevlâ-yı Kerîm'imiz!
Cennet bağ ve bahçelerinde, "alâ sürurun mütekâbilîn" tabir edilen Cennet Kamerîyelerinde, karşılıklı kurulmuş ve atlaslarla donatılmış sedirler, tahtlar üzerinde, sizleri ebediyen mes'ud, bahtiyâr ve mesrûr eyleyerek, tekeyyüfün zirve-i bâlâsına ulaştırsın. Mehmet BİRİCİK
Mehmet Biricik 1 ay önce
Muhterem, mümtâz, çok değerli âbimiz ve sevgili Ahmet Akgündüz hocamız!

Dünyanın ömrü kısa.
Âhiret hayatı çok yakın.
İftiraklar, hem geçici, hem de hayat-ı uhrevîye çok yakın. Vuslat da uzak değil.

Mevlâ-yı Kerîm'imiz!
Cennet bağ ve bahçelerinde, "alâ sürurun mütekâbilîn" tabir edilen Cennet Kamerîyelerinde, karşılıklı kurulmuş ve atlaslarla donatılmış sedirler, tahtlar üzerinde, sizleri ebediyen mes'ud, bahtiyâr ve mesrûr eyleyerek, tekeyyüfün zirve-i bâlâsına ulaştırsın.

Mehmet BİRİCİK
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?