banner29

Rüyada Mezarlık görmek ne demek?

Rüyada mezar görmenin tabiri çok merak ediliyor. Rüyada mezar, kabir görmenin farklı durumlara göre farklı tabirler yapılmaktadır. Sizler için ünlü alimlerin rüyada mezar görme hakkındaki rüya tabirlerini araştırdık. Detaylar haberimizde...

Yaşam 10.02.2021, 17:00
Rüyada Mezarlık görmek ne demek?

Rüyada mezar görmek bulunan ortama göre farklı manalar taşıyabilmektedir. Rüyada mezara girmek, mezar kazmak, kabir görmek, kabre girmek, mezara basmak gibi farklı durumlar alimlerce tabir edilmiştir. Peki rüyada mezar görmek ne anlama geliyor?

RÜYADA MEZAR GÖRMEK NE ANLAMA GELİR?

Rüya tabircilerine göre rüyada mezar görmek, kişinin günahlarının affolunması için verdiği çabaya işaret etmektedir. Kişinin rüyada kendisini ölmüş olarak mezarlıkta görmesi uzun ömre işaret eder. Bu kişinin rüyasının tam aksine ömrü uzun olacaktır. Eğer kişi ölüyü mezarlıktan kaçarken gördüyse bu durum da yine aynı anlama yani uzun ömre işaret etmektedir.

Rüyada ölüyü mezarlıkta ağlarken görmek iyi olmayan, kötü ve üzücü haberlere işaret eder. Rüyada mezarda ağlayan kişi imanıyla ölen kişi olarak değerlendirilir. Bunun tam tersi olarak, rüyada ölünün gülmesi, alınacak olan güzel, hayırlı ve sevindirici haberlere işaret eder. Örnek vermek gerekirse mesela; sevdiğiniz birinin kötü ya da ölümcül bir hastalıktan kurtulması gibi. Eğer mezar eskiyse ve etrafında kimseler yoksa o halde bu bir ayrılığa ya da terk edilişe işaret eder. Bazı rüya tabircilerine göre ise rüyada mezar görmek aynı zamanda dünyadan el etek çekmeye delalet etmektedir.

RÜYADA MEZAR GÖRMENİN TABİRİ NEDİR?

Rüyada mezar görmek bazı alimlere göre kötüye yorumlanır. Mezar kazmak ise ölüme veya ev yapmaya işarettir. Mezardan çıkmak kay­gıdan kurtulmaya, rüyada bir mezarcı ile konuşmak günlerinizi lü­zumsuz ve faydasız işlerle geçirmekte olduğunuza veya bir hileli işle karşı karşıya olmaya işarettir.

RÜYADA MEZAR TAŞINI OKUMAK NEYE İŞARETTİR?

Rüyayı gören kişi mezarlıktaki bir mezar taşı üzerindeki yazıyı okuyorsa, rüya sahibinin üzerindeki gereksiz gururu ve kendisini beğenme huyunu atması gerektiğine dair bir uyarıya işarettir.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?