banner29

Rüyada toprak görmek ne demek, ne anlama gelir?

Rüyada toprak görmek insana ve onun varlığını sürdürmek için ihtiyaç duyduğu şeylerin tümüne; insanın ömrü ve hayatına, rızka, işaret eder. Toprak, kişinin mutlu olacağı haberlerin simgesidir. Eğer toprak kuru ve verimsiz görünüyorsa zor günler geçireceğiniz anlamına gelir. Rüyada toprak mal ile tabir edilir.

Yaşam 17.02.2021, 18:00
Rüyada toprak görmek ne demek, ne anlama gelir?

Toprak, bazen din hususunda şüpheye düşmeye yahut insanın varacağı son yerin işaretidir. Rüyada toprak görmek, insanlara delâlet eder. Çünkü insanlar topraktan yaratılmıştır. Yine toprağa dönecektir.

Kişinin toprak görmesi hayvanlara, dünyaya ve dünya içindeki bütün mahlûkata delâlet eder. Zira hemen her canlının rızkı toprakta biter.

Rüyada Toprak Görmenin Anlamı ve Yorumu

Rüya görülen toprak duruma, türüne ve kişiye göre yorumlanır. Toprak rüyası bazen mal ve para kazanmaya, bazen yoksul bir kimseye; bazen da ölüye, mezara yorumlanır.

Kimi yorumcular da toprak görmeyi, göç etmeye ve ortaklığa işaret sayılır. Genel olarak rüyada toprak görmek, çoluk-çocuk sahibi olmaya, rızkını temin etmek ve rüyayı görenin uzun bir ömür sürmesi demektir. Bazen ise bereketli yıllara, bazen de tokluğa, açlığa ve kıtlığa işarettir.

Temiz ve güzel toprak üzerine oturmak mutluluğa ve yardım görmeye rivayet edilir.

Toprak bazen din hususunda şüpheye düşmeye yahut insanın varacağı son yere delildir.

Hastanın toprak kazması sıkıntıya, yolcunun toprağı kazıdığını görmesi kazancına, bekârın toprak kazması ise evlenmesine yorumlanır. (Ayrıca Bakınız; Rüyada toprak Kazmak. )

Toprak olduğunu görmek kibrini kırmaya, inzivaya çekilmeye yahut insanlar nezdinde değer ve kıymetinin iyice artmasına,

Elindeki veya üzerindeki toprağı silkelemek zengin için mal telefine, yoksul için borcunu ödemeye, emaneti sahibine vermeye yorulur.

Toprakla her çeşit muamele bolluk ve bereket, kazanç ve dünyalığa delalet eder.

Rüyada toprak görmek bolluk, mal, güven, çalışma hayatında huzur, yuvada huzur, ev, mülk anlamındadır. Toprak aynı zamanda çamur olmamışsa rüya sahibi için her zaman iyi durumu işaret eder.

Rüyada toprak görmek, mal ile tabir olunur. Evinde bir küme toprak olduğunu gören, zahmetsiz para kazanır.

Rüyada Renkli Toprak Görmek

Bazı yorumcular rüyada görülen sarı toprağı altın olarak tanımlamışlardır. Beyaz toprağı gümüşe; kırmızı toprağı bakıra; siyah toprağı da, kara paraya yorumlamışlardır.

Üzerine bulaşan toprağı silkelediğini gören, parasını boşa harcar. Toprak yediğini veya toprağı toplayıp bir tarafa küme ederek sakladığını görmek çok kazanca delildir.

Bir kabın içine koymuş olduğu toprağı azalmış görmek, ev halkının kendisine sıkıntı ettiklerine; bir küpe veya saksıya toprak koyup sakladığını görmek, çoluk çocuğu için mal ve para biriktirdiğine; rüzgârın bir yerden toprağı kaldırıp, başka bir yere savurduğunu görmek, o yerde zulümle halkın mal ve mülkünün zayi olacağına; Peygamberimiz (SAV) Efendimizin türbe-i şeriflerinde bulunan topraktan yediğini görmek hacca gideceğine delalettir.

Elinden ve üzerinden toprağı silkeleyip yere düşüren kimse zenginse mali gider ve ihtiyaç sahibi olur. Borçlu veya elinde bir emaneti varsa, borcunu öder, emaneti sahibine verir ve bundan sonra elindeki bütün mali gidip toprağa girer.

Elini toprağa vurmak ve toprağı karıştırmak, dövüşmeye, ortaklığa ve kazanca işarettir. Toprak üzerinde gezmek veya bastonla yere vurmak hayırlı yolculuğa işarettir.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?