banner29

Rüyada Yağmur görmek ne anlama gelir?

Rüyada zarar vermeden yağmur yağdığını görmek; bolluk ve berekete, zenginliğe işaret eder. Rüyada yağmur yağması, hayır, bereket, rızık, nimet ve rahmet ile de tabir edilir. Çünkü rüyada yağmur, Allah'ın rahmeti anlamına gelir. Rüyada şiddetli yağmur yağdığını görmek ise tehlikeli yalanlara, inanç zayıflığına ve günah işlemeye işaret etmektedir.

Yaşam 15.02.2021, 19:00
Rüyada Yağmur görmek ne anlama gelir?

Rüyada Yağmur Görmenin Anlamı ve Yorumu

Rüyada görülen yağmur, bolluğa, berekete, iyiliğe işarettir. Bazen önemli bir yatırıma, geleceğin güzel olmasına; bazen de, ilim öğrenmeye, kötü huyları terketmeye yorumlanır. Kimi zaman, hastalıktan kurtulup sağlığa kavuşmaya; kimi zaman da, borçlardan kurtulmaya çağrışım yapar. Çiftçiler için rüyada yağmur yağması, onlar için müjde ve erişecekleri bolluk ve ucuzluğa işarettir. Rüyada görülen yağmurdan zarar meydana gelmediği takdirde, hayra ve rızka işarettir. Bazen yağmur gerek insanlardan gerekse yeryüzünden olsun kendisinden korkulan şeyin hayatta oluşuna işarettir. Bazen de yağmur insana vaat edilen şeyin yerine getirilmesine işarettir. Bazen rüyada yağmur yağması misafir olan kimsenin yolculuğundan geri kalmasına işarettir. Bazen de belirli bir yere zarar veren yağmur, tartı ve ölçeğin eksik yapılmasına işarettir. Bazen faydalı yağmur, düşmanla anlaşmaya işarettir. Cafer-i Sâdık (r.a) demiştir ki Rüyada yağmur görmek, on şekilde tâbir olunur:

  1. Rahmet,
  2. Bereket,
  3. Hastalık,
  4. Bela,
  5. Fısk,
  6. Fitne,
  7. İman,
  8. Küfür,
  9. Yalan
  10. Kuraklık.

Rüyada Yağmur Yağması

Rüyada yağmur yağdığını görmek, Allah'ın (c.c) rahmetine, yardıma, ilim ve hikmete, iç huzuruna, rahmet ve berekete, hayra ve rızka işaret eder. Rüyada yağmurun sükûnetle yağması, üzüntü ve kederden kurtulmaya, hayır ve menfaate, o yıl içinde yardım görmeye ve duaların kabul edilmesine işarettir. Aynı zamanda rüyada yağmur yağması, ucuzluğa ve bütün insanlar için hayra işaret etmektedir. Rüyada sene veya aybaşında yağmur yağması, o yıl veya ay içinde bolluk, bereket ve ucuzluk olacağına işarettir. Rüyada yağmurun her tarafa yağması, rüyayı gören kimsenin ümidini kestiği bir şeyinin canlanmasına, hayır, bereket ve nimete nail olmasına, eğer kederli ve borçlu ise keder ve borcundan kurtulmasına işarettir. Rüyada yağmur yağması, sıkıntısız, güzel ve geniş bir rızka nail olmaya yorulur. Yağmur üzüntüden kurtulmaya ve o sene içinde yardıma erişmeye işarettir.

Rüyada Evin İçine Yağmur Yağması

Yağmurun sadece kendi evine yağdığını görmek, o ev halkının ulaşacağı hayra işaret etmektedir. Rüyada evin içine yağmur yağması rüyayı gören kişi hayır, iyiliğe, berekete, rızka ve menfaate nail olur. Bazı rüya tabircilerine göre rüyada evin içine yağmur yağması, halkın ve hane halkının erişeceği ferahlık, genişlik ve sevince ya da bereketli suların membalarından kaynayarak akıp taşmasına işarettir. Rüyada eve yağmur suyu girmesi üzüntüden kurtulup, mutlu ve huzurlu bir ömür sürmeye yorumlanır.

Rüyada şiddetli yağmur yağdığını görmek

Rüyada bir eve yahut Mahalleye şiddetli yağmur yağdığını görmek; orada meydana gelecek hastalığın yahut felaketin habercisidir. Bazen rüyada şiddetli yağmur yağdığını görmek, misafir olan kimsenin yolculuğundan geri kalmasına veya kederli ve haksızlığa uğramış kimselerin yardım istemesine işaret eder. Derler ki rüyada zamansız ve aşırı şiddetli yağmur yağdığını görmek, hastalıklara, bela ve musibete, fitne ve kargaşaya, kıtlığa, tehlikeli yalanlara, inanç zayıflığına, günah işlemeye, ölçü ve tartının eksik yapılmasına ve korkulan şeyin başa gelmesine işarettir.

Rüyada şiddetli yağmur yağdığını görmek, özellikle yağan yağmurda ateş bulunur veya suyu sıcak olursa, çekirge ve dolu yağmasına, şiddetli fırtına ve kasırgaya, fitne ve kargaşaya işarettir. Rüyada yağmurun Bulanık, şiddetli ve uzun süre yağdığını görmek, hastalığa ve musibete işarettir. Yağmurun her taraftan sel olup aktığını ve ağaçları kökünden koparıp yıktığını görmek, o yerde meydana gelecek fitne ve fesada işarettir.

Rüyada aşırı yağmur yağması sonucu etrafta dereler ve seller aktığını, fakat bunların kendisine bir zarar vermediğini gören kimse, hükumetin takibatına uğrar, sonra bundan kurtulur. Yağmurun her taraftan sel olup aktığını ve ağaçları kökünden koparıp yıktığını görse, bu rüya sultan tarafından o yerde meydana gelecek fitne ve helake delalet eder.

Rüyada sağanak yağmur görmek

Yağmur rüyası çok çeşitli tabir edilmiştir. Yine rüyada sağanak yağmur görmek, Allah Teâlâ'nın rahmetine, hak olan İslâm dinine, Cenâb-ı Hakk'ın ihsan ettiği ferahlık ve yardıma, Kur'an-ı Kerime, ilim ve hikmete, irfan ve marifet nuruna delâlet eder.

Rüyada beklenilen vakitte arzu edildiği gibi sağanak yağmur yağdığını görmek, küslerle barışmaya, feyiz ve berekete işarettir. Rüyada yağan yağmurun sağanak şeklinde görmek, rızık genişliğine, sıkıntısız, güzel bir hayata kavuşmaya işarettir.

Aynı zamanda rüyada sağanak yağmur görmek, nimet, bereket ve hayra nail olmaya, borçtan ve kederden kurtulmaya, ümit kesilen bir şeyin canlanmasına işarettir. Rüyada sağanak yağmur damlalarından ses geldiğini gören kimse, büyük bir makama ve şöhrete kavuşur.

Rüyada yağmur altında ıslanmak

Hasta bir kimse rüyada yağmur altında ıslandığını görse, sağlığına kavuşur. Rüyada yağmur altında ıslanmak, rahmet ve esenliğe; sığınacak bir yer bulunmadığı için ıslandığını görmek, üzüntü ve kedere işarettir.

Rüyada yağmur altında ıslanmak, rüya sahibinin dini sohbetlere katılıp kötü huylarını terk edeceğine işaret eder. Eğer yağmur yağarken iyice ıslandığını görürse, o kimsenin büyük yatırımlar yapacağına ve geleceğinin güzel olacağına hükmedilir. Veya rüyayı görenin borcu var ise, borçlarını ödeyeceğine işaret sayılır.

Rüyada yağmur suyu görmek

Yağmurun suyu; ümidin kesildiği bir isteğin tekrar gündeme gelmesine, o kesimdeki insanların huzur ve mutluluk duyacaklarına işarettir. Rüyada yağmur suyu görmek, kimi zaman misafir olan kimsenin yolculuğunu erteleyeceğine işaret sayılır.

Bazı tabircilere göre rüyada yağmur suyu görmek, ucuzluktur. Yağan yağmurun bal veya meyve cinsinden güzel görünen bir şey olması bütün insanlar için hayra işarettir, dediler. Rüyada yağmur suyu görmek Allah (C.C.)'in rahmetine, doğru olan dinine, Cenab-ı Hakkın ihsan ettiği yardıma, Kur'an'a, ilim ve hikmete işarettir. Rüyada yağmur tanelerinden ses geldiğini gören, büyük mertebe ve şöhret kazanır.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?