banner29

Sarı renkli kaplumbağa Twitter’da viral oldu

Nüfus, iktisat ve başka mevzularda olduğu üzere ‘gariplikler’ konusunda da dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olan Hindistan’ın Batı Bengal eyaletinde sarı renkli bir Lissemys punctata (Hint kanat kabuklu kaplumbağası) bulundu. İşte o görüntü

Yaşam 03.11.2020, 18:39 03.11.2020, 18:40
Sarı renkli kaplumbağa Twitter’da viral oldu

Bir mutasyon ya da konjenital bozukluk nedeniyle tirozin pigmenti bulunmayan Hint kanat kabuklu kaplumbağası, Batı Bengal’e bağlı bir köyde bulundu. Pakistan, Sri Lanka, Hindistan, Nepal, Bangladeş ve Myanmar üzere Güney Asya ülkelerinde yaşayan Hint kanat kabuklu kaplumbağaları, son derece ender olarak sarı renkte bulunuyor.

Hint kanat kabuklu kaplumbağaları, ekseriyetle 22 ila 35 santimetre ortasında bir büyüklüğe sahip oluyor ve kurbağa, salyangoz, su bitkileriyle besleniyor. Bu sempatik canlıların sarı renkli üyeleri birinci sefer geçtiğimiz temmuz ayında görülmüştü ve yeni keşfedilen sarı Hint kanat kabuklu kaplumbağası, çeşidinin ikinci örneği oldu.

Hindistan Orman Hizmetleri’nden Debashish Sharma, sarı Hint kanat kabuklu kaplumbağanın keşfedilmesinin akabinde fotoğraflarını Twitter’dan takipçileriyle paylaştı ve sempatik canlı, kısa sürede viral oldu. Twitter kullanıcılarının sarı Hint kanat kabuklu kaplumbağası ile ilgili paylaşımlarına çabucak aşağıdan bakabilirsiniz.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?