Trump'tan laikleri çıldırtacak açıklama: Dini artık...

ABD Başkanı Trump devlet okullarında ibadet özgürlüğünü koruma ve dini organizasyonların federal programlara erişimini kolaylaştırma sözü verdi. Artık "Tanrının kamusal alanın dışına itilmesine izin vermeyeceğiz. Dini özgürlükleri yükselteceğiz"

Trump'tan laikleri çıldırtacak açıklama:  Dini artık...

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump devlet okullarında ibadet özgürlüğünü koruma ve dini organizasyonların federal programlara erişimini kolaylaştırma sözü verdi.

Evanjelistler arasındaki desteğini korumak isteyen başkan "Tanrının kamusal alanın dışına itilmesine izin vermeyeceğiz. Dini özgürlükleri yükselteceğiz" ifadelerini kullandı.

Eğitim Bakanı Betsy DeVos'nun katılımı ile oval ofiste düzenlenen bir programda Trump federal hükümetin okullarda ibadet yönetmeliği ile ilgili düzenlemeleri açıkladı. Yönetmelik okul yetkililerine ibadete izin verme zorunluluğu getirerek aksini durumda verilecek cezaları düzenliyor. Bunun dışında en son 2003 yılında güncellenen yönetmelikte fazla bir değişikliğe gidilmedi.

Okul yönetmeliğinden ayrı olarak dini organizasyonların federal programlara katılımı önündeki engelleri azaltmayı hedefleyen bir taslak hazırlandı.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2020, 16:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5