Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, internet projesi kapsamındaki çalışmaları, “21’inci yüzyılın temel ihtiyacının teknoloji, hız ve dönüşüm olduğunu biliyoruz. Çağın gerekliliklerinden doğan BLD 4.0 vizyonumuzla, internet hizmetimizin Faz2 aşamasına geçiyor; 65 kent meydanı ve rekreasyon alanını ücretsiz internete kavuşturuyoruz” sözleriyle duyurdu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), kent meydanları ve rekreasyon alanlarında ücretsiz internet ağını genişletmeyi hedeflediği çalışmalarını sürdürüyor.

Proje kapsamında Faz1 çalışmaları tamamlanırken devam eden Faz2 çalışmalarıyla birlikte 65 meydan ve rekreasyon alanında ücretsiz internet hizmeti sağlanacak.

‘21’İNCİ YÜZYILIN TEMEL İHTİYACI TEKNOLOJİ’

Ankara Valiliğinden uyarı! Ankara Valiliğinden uyarı!

Başkentlileri sosyal medya hesaplarından bilgilendiren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, bir video ile yaptığı paylaşımda, “21’inci yüzyılın temel ihtiyacının teknoloji, hız ve dönüşüm olduğunu biliyoruz. Çağın gerekliliklerinden doğan BLD 4.0 vizyonumuzla, internet hizmetimizin Faz2 aşamasına geçiyor; 65 kent meydanı ve rekreasyon alanını ücretsiz internete kavuşturuyoruz” ifadelerine yer verdi.

Faz2 çalışmaları kapsamında ilk etapta; Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi, Karşıyaka Mezarlığı (Namaz ve taziye noktası), Göksu Park, Elmadağ İsmet Paşa Parkı, Altınpark, 50. Yıl Parkı’nda ücretsiz Wi-Fi kullanılmaya başlandı.