Yazarımız Muhammed Köse, Medeniyet Denemeleri adını verdiği serinin ilk iki kitabını yayınladı

Habervakti.com yazarlarından Muhammed Köse, Medeniyet Denemeleri adını verdiği serinin ilk iki kitabını yayınladı. Serinin ilk kitabı Şafak Ninnileri'nin ardından, Gemiler Yakmak İçindir isimli kitabını da yayınladı. 'İslami bakış açısını birleştirme gayretiyle, kaybettiğimiz medeniyetimizin yoluna kumlar dökme çabası' olarak takdim ettiği kitaplarını bu gözle okunmasını istirham eden yazarımız, üçüncü kitap olan Küçük Düşünüyorum’un basıldığını ve dağıtıma başlandığını, ardından gelecek olan Me

Kültür-Sanat 04.01.2021 - 18:42 04.01.2021 - 18:42 Bülent Deniz

Habervakti.com yazarlarından Muhammed Köse, uzun yıllardır devam ettiği köşe yazılarından derlediği seçme yazılarını topladığı ve Medeniyet Denemeleri adını verdiği serinin ilk iki kitabını yayınladı.

Medeniyet Denemeleri, dünyanın yaşadığı ve bir daha yaşaması umudunu hep taşıdığı vahiy ve risalet temelli, insanlık fıtratının gereği gibi korunduğu ve yüzü ahirete dönük bir hayat kurgusunun bugünün insanlarına, yazarın diliyle anlatılma çabasının adı olarak takdim ediliyor.

Serinin ilk kitabı olan 'Şafak Ninnileri', daha çok yazarın Hollanda’da ikamet ederken yazdığı ve daha sonra içerik olarak değil, sadece imla ve kelime bozukluklarının düzeltildiğini, fikirlerinin gelişme aşamasının görülmesi bakımından orijinal makalelerini içeriyor.

Gurbetçi kimliği ile dünyayı gurbet bilen 'İslami bakış açısını birleştirme gayretiyle, kaybettiğimiz medeniyetimizin yoluna kumlar dökme çabası' olarak takdim ettiği kitaplarını bu gözle okunmasını istirham ediyor.

'Gemiler Yakmak İçindir' ise, yazarın Türkiye’ye döndüğü yılların yazılarını içeren, daha çok burada gördüğü ve 'medeniyet yolculuğumuzun kesintiye uğramasıyla yaşadığımız, fikir ve eylem sorunlarımız'ı anlatıyor.

Yazarımız, önümüzdeki aylarda da serinin devam edeceğini ve halihazırda 6 kitaplık bir serinin yayına hazır olduğunu, üçüncü kitap olan Küçük Düşünüyorum’un basıldığını ve dağıtıma başlandığını, ardından gelecek olan Medeniyet Bizim Oralıdır ve Filiz Vermiş Bir Dal Gibi adlı eserlerin de edisyon çalışmaları için ajansta olduğunu belirtiyor.

Bizde Habervakti.com ailesi olarak, kendisini tebrik ediyoruz ve başarılarının devamını diliyoruz...

Habervakti.com

Yorumlar
Sosyal medyada gündem olmuştu! Dilipak'tan kadın sporcuların tartışılan giyim tarzı hakkında açıklama...
HDP'li Meral Danış Beştaş'ın 'aşı' açıklaması güldürdü!
Türkiye, Azerbaycan ve Pakistan arasında Bakü Beyannamesi imzalandı
Yapılan darbe sonrası, Türkiye ve Tunus arasında ilk temas! İşte detaylar...
Hangi hakla? O ilde aşı olmayanlar düğünlere alınmayacak!
CHP'li Tanju Özcan, Akşemseddin'in mezarını da mı sınır dışı edecek?
Cumhuriyet yazarı Miyase İlknur, Mehmetçiğe 'ihraç ürünü' dedi
Deniz Baykal hakkındaki tüm iddialara cevap verdi! Hükümetin iki kararına destek verdi...
İhsan Şenocak kendisini linç edenlere böyle cevap verdi!
Sosyal medyada linçlenen İhsan Şenocak'tan dikkat çeken açıklama!
Namaz Vakitleri
İmsak --:--
Güneş --:--
Öğle --:--
İkindi --:--
Akşam --:--
Yatsı --:--
Anket Tümü

Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ankete Katıl

Gelişmelerden Haberdar Olun

@