SEN NEYMİŞSİN BE ABLA!

SEN NEYMİŞSİN BE ABLA!
“Filistin Direnişinin Sembolü” sıfatıyla Ahed Temimi'nin öne çıkarılması, zihinlerimizi işkillendirmişti!

Türkiye'deki sol tandanslı sosyal medya ve haber sitelerinin Ahed Temimi için "Filistinli Cesur Kız" diye övmeleri dikkatimizden kaçmadığı gibi, bu kızın Filistin Davası için sembolleştirilme çabalarına, dünya medyasının bu kadar ilgi göstermesinin altında yatan sanki bir bit yeniği vardı!

Filistin davasını, istedikleri mecraya çekmek için bir "icon" bulmuşlardı sanki!

Hatta daha da ötesi var gibiydi!..

Ahed Temimi'nin serbest bırakılışı, şov gibi bir medya fırtınasıyla gündem oluyordu.

Ama Filistin ve Özgür Mescid-i Aksa / Özgür Kudüs davasından dolayı, işgalci katil izrael'in zindanlarında işkence gören yüzlerce gencecik kızdan ya da çocuktan hiçbiri, neden Ahed gibi bir ilgiye mazhar olmuyordu?!?! NEDEN?!

Filistinli mazlum ve mahkûmlar, sadece Ahed Temimi'den mi ibaretti?!

Batı kaynaklı Sivil Toplum Kuruluşları, neden bu kızı sürekli ön planda tutarak dünya gündeminde "Filistinli Direnişçi" modeli olarak pazarlıyorlardı?!

Temimi, yetişkin bir genç kız olmasına rağmen, Filistinli diğer genç müslüman kızlar gibi neden tesettürlü değil de, bilakis Batılı kadınlar gibi modern ve Marksist sembollerle görüntü veriyordu?!

Temimi'nin küçük çocukluğundan beri gittiği her yerdekaydedilen videoları ve fotoğrafları, hep iyi açılardan ve profesyonelce çekilmişti. Ahed Temimi'ye ait bu görüntüleri kimin çektiği, kimin basına ve youtube ile sosyal medyaya servis ettiği de belli değildi!

Ayrıca neredeyse tüm görüntülerinde subliminal sembolizasyonlar vardı. Yıldızlı bluz gibi..

1968'de sosyalist Filistin Halk Kurtuluş Cephesi'nin efsanevi marksist bir gerillası olarak 4 uçak kaçırarak dünya gündemine oturan, bunlardan birinin kabinini bombalayarak uçuran ve bir çok kişinin katili olan kadın terörist Leyla Halid ile de fotoğrafları vardı bu artist kızın.

Leyla Halid, birlikte eylem yaptığı diğer teröristlerin hepsi öldürüldüğü halde, o sağ kurtulmuştu(!).. Sonra'da işgalci katil İsrail tarafından takasla serbest bırakılmıştı.

Leyla Halid'in, bir çok kişiye İsrail'in Filistin sınırındaki pkk kamplarında terörist eğitimi verdiği biliniyor.

Teröristbaşı Öcalan yakalandığında, bu bebek katilinin serbest bırakılması için aylarca kampanyalar da düzenlemişti Leyla Halid!

Gezi olaylarında, Türkiye'de ortalığı yakıp yıkan teröristlere, "Hükümet diz çökene ve isteklerinizi yerine getirene kadar direnin" çağrısı yapmıştı.

'Kürdistanı sonuna kadar destekliyoruz' diyen Leyla Halid, geçtiğimiz günlerde HDP'nin kongresine katılarak, Türkiye'yi İsrail'e, pkk lıları da Filistinlilere benzetmişti.

'Türkiye'nin Afrin operasyonu, işgaldir' diye beyanat veren Leyla Halid'in bu kızı ve Temimi ailesini Filistin'e özellikle yerleştirdiği söyleniyor.

Zaten kızın küçüklüğünden beri, sürekli izrael askerleri ile kurduğu sıcak temas pozları, özel olarak yetiştirildiğini de apaçık sergiliyor.

Ahed Temimi'de, Leyla Halid'in üyesi olduğu seküler Marksist Filistin Halk Kurtuluş Cephesi'nden!

Ahed’in babası Bessam Temimi, kendi sosyal medya hesabında, Türkiye'yi açıkça “Ermeni Soykırımı”na imza atmakla suçluyordu(!).

Baba Temimi, Suriye’de düzenlenen ve yüzlerce sivilin can kaybına yol açan kimyasal saldırıları, Esad gibi “tiyatro” olarak değerlendiriyordu.

Ayrıca Temimi ailesi, pkk'yı destekleyen açıklamalar yapıyor ve Filistin Direnişiyle pkk'nın yaptığı işin aynı olduğunu savunuyordu!

Ahed'in annesi röportaj verirken, 10 dk kadın hakları ile ilgili konuşuyor ama Filistin'deki "Müslümanların" hakları ile ilgili bir tek kelam bile etmiyordu!..

AHED TEMİMİ, yoksa; 'FİLİSTİN DAVASI'nın, Müslümanların siyonistlerce işgal edilmiş ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa'nın özgürlüğü orijininden kaydırılıp maniple edilerek, seküler sosyalist bir gerilla mücadelesi formu kazandırılmasına yönelik öne çıkardığı bir proje midir?!..

Temimi'nin acaba Mescid-i Aksa'nın / Kudüs'ün özgürlüğü ile ilgili bir derdi, bir ideali var mıdır?!

Kıvrım kıvrım uzun sarı saçlarıyla Ahed Temimi'yi, uluslararası küresel medyanın, “prezentabl” bir 'Filistinli Direnişçi' portresi olarak gündeme getirmesi, Filistin Davası'na ve Özgür Kudüs/ Özgür Aksa direnişine, ayar vererek, cihadı, kendi istedikleri mecrada yürütme oyunu mudur?!

Bir çok Filistinli genç kızın, yüzünü işgalci izrael askerine açmadığı için veya Aksa'yı savunurken katil izrael askerlerine sadece elleriyle karşı koydukları için işkencelerle şehid edilişlerini, şov gibi mitinglerle ve basın açıklamalarıyla dünya gündemine taşıyan acaba neden olmamıştır?!

Küresel medyada, kimse onların isimlerini ve duruşlarını neden gündem yapmamıştır?!

Çünkü onlar canlarını, Mescid-i Aksa'nın özgürlüğüne yalnız Allah için adayanlardı!

Çünkü onların rüzgarda savrulan uzun sarı saçları yoktu (!)..

Belki bir kere bile Filistin'e / Kudüs’e gitmeyi düşünmemiş, ilk kıblesini zalimlere, işgalci katil siyonistlere terketmiş, "Mescid-i Aksa özgürleşsin o zaman giderim" diyen, rahatına düşkün konformist müslümanlar, size sesleniyorum:

Filistin Davası, sadece Filistinlilerin değildir!

Davanıza sahip çıkın!

Sulandırtmayın!

Maniple ettirmeyin!

Silkinin, gözünüzü açın;

ÖZGÜR MESCİD-İ AKSA / ÖZGÜR KUDÜS / ÖZGÜR FİLİSTİN, “KIZILELMA”DIR!
Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2018, 13:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER