banner29

ATM’den para yerine koronavirüs çekti

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Çayırlı Köyü’nde, 14 ev karantinaya alındı. Yaklaşık 60 kişinin ikamet ettiği evler, zaman zaman jandarma ekipleri tarafından kontrol ediliyor. Köylünün virüsü ATM'den para çekerken kaptığı sanılıyor...

Yerel Haberler 10.06.2020, 12:53 10.06.2020, 12:54
ATM’den para yerine koronavirüs çekti

Çayırlı Köyü’nde oturan T. A. isimli bir kişi, Alaplı ilçesindeki bir bankanın ATM’sinden para çekip köyüne geri döndü. Bir süre sonra yüksek ateş ve halsizlik belirtileri gösteren T. A., Ereğli Devlet Hastanesi’ne gitti. Burada T. A.’ya Corona Virüs testi yapıldı.

T. A., Corona Virüs testi sonuçlanmadan köyünde bir cenaze törenine katıldı. T. A.’nın testinin pozitif çıkması üzerine hastane yetkilileri kareleye geçti. şahsı hastaneye naklederek yatışını yapıp tedavi sürecini başlattılar. Yapılan filyasyon çalışması neticesinde başta T. A.’nın aile bireyleri olmak üzere temas ettiği tespit edilen köy sakinleri de ev karantinasına alınarak izolasyona tabii tutuldular.

2 gün önce başlayan karantina uygulamasının 14 evi ve yaklaşık 60 kişiyi kapsadığı öğrenildi. Ereğli Devlet Hastanesi’nde yatarak tedavi gören T. A.’nın durumunun iyi olduğu bildirildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?