Başörtülü kadınlara markette akılalmaz taciz

Çanakkale'de bir AVM'deki markete giden başörtülü kadın ile kızı iddiaya göre; sözlü saldırıya uğradı. Kadın ile kızına küfürler yağdıran saldırgan adam fiyatların yüksekliğinden onları sorumlu tuttu. Olayı Twitter'dan duyuran avukat Mustafa Doğan İnal, "Bu hakaretlerin ve tacizin tek sebebi magdure kadının başörtülü olması" diye isyan etti.

Başörtülü kadınlara markette akılalmaz taciz

Olay Çanakkale'deki bir AVM'de bulunan bir süpermarkette meydana geldi. İddialara göre; Müşteriler kasada sıra beklerken gözlüklü, uzun boylu bir adam, yan tarafında bulunan kadınları işaret ederek kasiyere "Fiyatların artmasından bunlar sorumlu" dedi kadınların karşılık vermesi üzerine de hakaretler yağdırdı.

'2023'TE BUNLARDAN KURTULUR MUYUZ'

Mahkemeye intikal eden olayı mağdure kadın şu sözlerle anlattı:

02.08.2019 günü 15.20 sıralarında kızlarımla AVM'deki süpermarkete gittim. Kasada uzun boylu, 70 yaşlarında, gözlüklü, beyaz kıvırcık saçlı üzerinde mavi tişört bulunan birşahıs vardı ve kasiyerle konuşuyordu. Şahıs kasiyere "2023'te bunlardan kurtulur muyuz ki?" dedi. Kasiyer 'Bilmem' dedi. Eli ile bizi işaret ederek "Bunlar değil mi, bu sağımdakilerden kurtuluruz" dedi. Kızım Türkan'ın "Bizi mi kastettiniz?" demesi üzerine şahıs, "Sen sağımda değilsin ki, sağımda mısın, sağımda bir sürü şey var" dedi. Kızım " Siz bizi kastediyorsunuz. Bizimle ne işiniz var" dedi. Şahsın kızıma "Pislikler, adiler, şerefsizler" demesi üzerine kızım tartışmak istemediğini ve gitmesini söyledi. Ben kızıma "Boşver uğraşma" dedim. Kızımın polis çağıracağını söylemesi üzerine şahıs, "Çağır da görelim, "A... K..." diyerek uzaklaşarak gitti. Bir süre sonra polisler geldi ama şahıs gittiği için yakalayamadılar. Benim bu olay ile ilgili gördüğüm bundan ibarettir.

Markette çalışan kasiyerde mağdureleri onayladı ve yaşananların doğru olduğunu belirtti. Olaya isyan eden avukat Mustafa Doğan İnal, Twitter'dan tepki gösterdi.

Not: Olayın meydana geldiği süpermarketin olayla bir alakası olmadığı göz önünde bulunarak, marketin kurumsal itibarını korumak adına marketin ismi haberden kaldırılmıştır. Marketin ismini öğrenmek isteyen vatandaşların haber sitemizi aramaları yeterli olacaktır.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2019, 17:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5