banner30

banner29

Belediye'den cenaze skandalı! Aileler isyan etti...

 İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin şehir dışına cenaze aracı ile sevk ettiği tabutların karma şekilde gönderilmesi büyük tepki topladı. Cenazelerinin, koronavirüs hastası bir kişinin cenazesi ile aynı araçla kentlerine getirildiğini öğrenen aileler bu duruma isyan etti!

Yerel Haberler 29.03.2020, 13:59
Belediye'den cenaze skandalı! Aileler isyan etti...

Çin'in Wuhan kentinden dünyaya yayılan, küresel sosyal ve ekonomik sistemi altüst eden koronavirüs salgını ile topyekün mücadele devam ediyor.

Virüsün dünya genelinde bulaştığı kişi sayısı 664 bini aşarken, Kovid-19 nedeniyle toplam 30 bin 890 kişi de hayatını kaybetti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise dün Türkiye'deki son bilançoyu açıkladı. Buna göre Türkiye'de yeni tip koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 108'e çıktı.

CENAZELER NASIL DEFNEDİLİYOR?

Diğer yandan hayatını kaybeden vatandaşların defin işlemleri için özel bir protokol uygulanıyor. Sağlık Bakanlığı kısa süre önce koronavirüs hastalığından ölenlerin ceset torbası ve tabut ile defnedilmesini kararlaştırmıştı.

Ayrıca İstabul özelinde, bilim kurulu ve Diyanet’in tavsiye kararları çerçevesinde, korona salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin özel mezarlıklara gömülmesine başlandı. 

Aile mezarlıklarının tabutla gömü işlemine uygun olması halinde ise cenazeler, aile mezarlıklarına gömülebiliyor.

CENAZE NAKİL İŞLEMİNDE SKANDAL GÖRÜNTÜ!

Koronavirüsten hayatını kaybeden ve aileleri tarafından memleketlerinde defin işlemi yapılması kararlaştırılan cenazeler ise cenaze taşıma araçlarıyla belirlenen kentlere sevk ediliyor.

Bu konuda İstanbul'da çok tartışılacak bir gelişme de yaşandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin şehir dışına cenaze aracı ile sevk ettiği tabutların karma şekilde gönderildiği tespit edildi.

SuperHaber'in ulaştığı bilgilere göre, Rize'ye gönderilen İBB cenaze sevk aracına,dört normal nedenlerle hayatını kaybeden cenazenin yanısıra, bir koronavirüs hastalığı nedeniyle hayatını kaybeden cenaze de yüklendi.

Söz konusu nakil hakkında ailelere hiçbir bilgi verilmezken, kendi cenazelerinin koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden bir vatandaşın cenazesi ile birlikte aynı araçtan teslim alan aileler İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne tepki gösterdi.

Aileler, bu nakiller nedeniyle tedirgin olduklarını ve salgının bu şekilde kendi şehirlerine de yayılmasından endişe ettiklerini dile getirdi.

İBB'yi bu nakil yöntemi konusunda, kendilerine bilgilendirme yapılmadığı gerekçesiyle eleştiren aileler, koronavirüs hastalığından vefat edenlerin özel araçlarla şehirlerine sevk edilmesi gerektiğini savurarak yetkilileri bu konuda önlem almaya çağırdı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?