banner30

banner29

Böylesi Türkiye’de olur! 'Pardon' dediler...

Üzerinde taşıdığı kekik ve karbonatı uyuşturucu madde sanılınca 118 gün hapis yattı. Kriminal laboratuvarlarından gelen rapor sonucunda suçsuzluğu ispatlandı.

Yerel Haberler 24.08.2008, 00:37 20.07.2019, 00:06
Böylesi Türkiye’de olur! 'Pardon' dediler...

Bir dönem izleyenleri güldüren, Ferhan Şensoy'un başrolünde oynadığı Pardon filmi, yanlış anlaşılma sonucu yıllarca cezaevinde yatan ve sonra suçsuz olduğu anlaşılınca 'pardon' denilerek serbest bırakılan bir kişinin hayat hikayesini anlatıyor.

Bu filmin senaryosunun bir benzeri de Kocaeli'de yaşandı.

İzmit Kapalı Cezaevi'nde yatan arkadaşı Ziya Şehin'i ziyarete giden Bahri Zafer Özdemir, cezaevi girişinde üzerinde arama yapıldı. Arama sırasında Özdemir'in üzerindeki bir poşette kekik ve karbonat çıktı. Üzerindekiler uyuşturucu madde sanılınca Özdemir hakkında işlem yapıldı.

Çıkartıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konulan Özdemir'in üzerinde çıkanların kekik ve karbonat olduğunun anlaşılması tam 118 gün sürdü. Kriminal laboratuarlarından gelen rapor sonunda 'pardon' denilerek Özdemir beraat edildi.

Suçsuz yere aylarca cezaevinde yatan Özdemir, şimdi yetkililer hakkında dava açmaya hazırlanıyor. Gözyaşları içinde durumunu anlatan Özdemir, "Böyle bir yanlışlık ancak filmlerde olur. Bu yaşımda aylarca cezaevinde kaldım. Bunun hakkını soracağım" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?