banner29

Dayakçı kocaların sonu

Akhisar'da ilk kez hâkim, eşlerini döven iki kocaya verdiği 75 günlük hapsi çalışma cezasına çevirdi. Ormanı temizlemekle görevli dayakçı kocalar, mülki erkân tarafından denetlendi..

Yerel Haberler 21.04.2007, 10:26 25.07.2019, 00:29
Dayakçı kocaların sonu

Manisa'nın Akhisar ilçesinde yaşayan 39 yaşındaki Mehmet Açar, eşi Fatma Açar'ı (32) kıskançlık nedeniyle, 48 yaşındaki Fehmi Yiğit de eşi Ayla Yiğit'i (37) aile içi anlaşmazlık nedeniyle dövdü. İki kadın da şikâyetçi olunca, dayakçı kocalar hakkında dava açıldı. İki kocayı 75'er gün hafif hapis cezasına çarptıran hâkim daha sonra bu cezaları, yeni yasaya göre ıslah edici olması için Akhisar Kent Ormanı'nda 75'er gün temizlik cezasına çevirdi. Bir anlık öfke nedeniyle eşlerine şiddet uyguladıkları için cezalandırıldıklarını söyleyen Açar ve Yiğit, "İşimizi severek yapıyoruz. Sonuçta cezamızı da çekiyoruz" dediler. Denetlemeye önceki gün Akhisar Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Aydın, Kaymakam Mustafa Çek, Denetimli Serbestlik ve Yardım Merkezi Şube Müdürlüğünden sorumlu Cumhuriyet Savcısı Mustafa Ertürk, Emniyet Müdürü İbrahim Çelik, İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Yüzbaşı Burhan Erol, Orman İşletme Müdürü Ali Osman Başlı, Denetimli Serbestlik ve Yardım Merkezi Şube Müdürü Mesut Öztürk, Sosyolog Zeynel Zorlu ve öğretmen Gülen Gündüz de katıldı. Denetleme memurlarıyla ormana giden grup, işleyişi yakından görüp, 2 hükümlünün yaptıkları çalışmaları gözlemledi. 

BİR KİŞİ DE SPOR SALONUNDA 

Cezalarla ilgili bir açıklama yapan Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Aydın, yeni ceza infaz sistemine göre Akhisar'da ilk kez böyle bir ceza verdiklerini ve bu cezalara örnek uygulamalarla devam edeceklerini söyledi. Aydın ayrıca bir kişinin de spor salonunda çalışma cezasına çarptırıldığını anlattı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?