Görenleri şoke eden mezar!

Samsun'un Kavak ilçesinde mermer ustası reklamını yapmak için 2 katlı evin çatısına mezar koydu.

Görenleri şoke eden mezar!

Samsun'un Kavak ilçesinde mermer ustası 38 yaşındaki Hamit Yerişkin, yoldan geçenlerin görebilmesi için ilginç bir reklama başvurdu. Normal standartlarda yaptığı mezarı 2 katlı evin çatısına koyan mermer ustası satışlarını artırdı. Kavak ilçesi Bahçelievler Mahallesi’nde evin çatısındaki mezarı görenler şaşkınlığını gizleyemiyor.

Yerişkin yaptığı açıklamada "Evimin giriş katında mermer atölyesi bulunuyor. Atölyenin üstünde de 2 kat var. Orada da biz oturuyoruz. Atölyenin önünde evler bulunduğu için yoldan geçenler tarafından görülmüyordu. O yüzden mezarı herkesin görebileceği evin üstüne koyduk. Bütün Karadeniz bizimle gurur duysun istedik. Amacımız, mezarımızı yaptığımız işleri teşhir edip dikkat çekmek. Mezarı evin üstünde gören vatandaşlar çok ilginç buluyorlar. İlginç buldukları için de bunu bir başkasının değil de bir Karadenizlinin yapacağını düşünüyorlar. Bu olay Karadenizli bir mermer ustası olarak bence çok normal. Böyle ilginç fikirlerimiz ve yaptığımız işlerdeki başarılardan dolayı da çevre sakinlerimize katkı sağlamamız için muhtar olmamı istiyorlar. Bu yüzden muhtar adayı olduk. Dama koyduğumuz mezar, tamamen 1 kişilik mezar standartlarında yapıldı. Bu mezarı dama koyarak her yere mezar yapabileceğimizi kanıtlamış olduk.

Mezarı görenler, ilk önce mezarda büyük bir zatın olduğunu zannediyor ama bu gerçek değil. Tamamen işimi teşhir etmekle alakalı bir durumdur” dedi.  Çatıdaki mezarı gören vatandaşlar ise “Gün içerisinde birçok kişi evin üstünde mezar olup olmadığını soruyor. Yatır olup olmadığını da soruyorlar. Biz de durumun reklam amaçlı olduğunu vatandaşlara anlatmaya çalışıyoruz” diye konuştular.

samsunhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5