banner29

Güleriz ağlanacak halimize

Erzurum'dan aldıkları 50 bin YTL'yi zırhlı araçla Ağrı'ya götürecek olan 3 personel iftarda yemek için kadayıf almaya inince araçtaki 50 bin YTL'den oldular.

Yerel Haberler 03.09.2008, 00:27 20.07.2019, 13:40
Güleriz ağlanacak halimize

Olay bugün saat 14.30 sıralarında Yenikapı Caddesi'nde meydana geldi. Ağrı'dan Savaş Aslan yönetimindeki 34 FH 9201 plakalı zırhlı banka aracıyla gelen üç kişi, Ziraat Bankası Erzurum Merkez Şubesi'nden 50 bin YTL'yi, Ağrı'ya götürmek üzere teslim aldı. Para dolu çantayı zırhlı araçtaki kasa yerine yanlarında tutan personel, dönüşte iftar sonrası Erzurum'da meşhur olan kadayıftan almak istedi ve Yenikapı Caddesi'ne gitti. Sürücü Savaş Aslan, servis görevlisi Reşit Üzak ile güvenlik görevlisi İbrahim Arıkan, alışveriş için işyerine girdi. Aceleyle indikleri için zırhlı aracın kapısını açık bırakan görevliler, döndüklerinde çanta içindeki 50 bin YTL'nin kaybolduğunu fark etti.

Bunun üzerine durum, Erzurum Emniyet Müdürlüğü'ne bildirildi. Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri, zırhlı araçtaki parmak izlerini tespit etti. Ayrıca, araçta bulunanların da parmak izleri alındı. Yaklaşık 10 yıldan bu yana zırhlı araçla para taşıdığını belirten sürücü Savaş Aslan, verdiği ifadede, “Kadayıf almak için indik. 10 dakika bile sürmedi. Döndüğümde kapıyı açtım, koltuğun üzeri toz olmuştu. Sildim, oturdum ama şüphelendim. Arabayı çalıştıracaktım arkadaşlara ‘Para nerede?’ diye sordum. Aradık ama parayı bulamadık. İlk defa böyle bir iş başıma geldi” diye konuştu.

Sürücü Savaş Aslan ile güvenlik görevlisi İbrahim Arıkan ve servis görevlisi Reşit Üzak, polis tarafından gözaltına alındı. Soruşturma sürerken polis, 50 bin YTL'yi götürenleri bulmak için çalışmalara başladı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?