banner29

Hatay'ı Türkiye'ye katan Meclis'in son hali tepkilere neden oldu!

Hatay'ın Türk topraklarına katılmasının kararının alındığı tarihi Meclis binası künefeciye evrildi. Tarihi binanın bu şekilde kullanılması tepkilere yol açıyor.

Yerel Haberler 13.11.2018, 16:45
Hatay'ı Türkiye'ye katan Meclis'in son hali tepkilere neden oldu!

Hatay'da bulunan 5 Temmuz 1939'da Türkiye Cumhuriyeti'ne katılan Hatay Devleti'nin meclis binası künefeciye çevrildi. Hatay'ın en işlek caddelerinin kesişme noktasında bulunan tarihi bina, Mart 2009'da Kültür Merkezi olarak kullanılmaya başlanmıştı.

Tarihi binanın evrimi kültür merkezi olarak kullanılmaya başlanmasının ardından hızlandı. 1927'de Fransız bir mimar tarafından sinema salonu olarak inşa edilen bina bir süre de belediye salonu olarak hizmet etmişti. Bir işadamı tarafından restore edildikten sonra kültür merkezine dönüştürülen binada Hatay'ın Türkiye Cumhuriyeti topraklarına katılma kararı alınmıştı.

VATANDAŞLAR TEPKİLİ

Bir dönem amacına uygun, kültür merkezi olarak kullanılan bina zaman içerisinde cafe tarzı bir yapıya bürünerek künefeci olarak evrimini tamamladı. Tarihi kararların alındığı binanın bu şekilde kullanılmasına tepki gösteren vatandaşlar, sosyal medya hesaplarını kullanarak duruma tepki gösterdi. "Bu durum düzeltilene kadar paylaşmaya devam edeceğiz" diyen vatandaşlar, binanın yeniden düzenlenerek tarihi değerine uygun olarak kullanılmasını istiyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?