banner29

İETT otobüsü değil İETT 'koronabüsü'!

Koronavirüse karşı Türkiye gerekli önlemlerle teyakkuza geçerken İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bu hassas dönemdeki (İBB) "seferleri azaltma" kararı vatandaşı isyan ettirdi

Yerel Haberler 29.03.2020, 18:16 29.03.2020, 20:12
İETT otobüsü değil İETT 'koronabüsü'!

İstanbul’da mecburiyetten dışarıya çıkmak zorunda kalan vatandaşlar, bu kritik dönemde toplu taşıma araçlarında zor anlar yaşıyor. İçişlerini'nin "yüzde 50 oranında yolcu taşınacak" kararına rağmen İstanbul Büyükşehir Beldiyesi tarafından seferlerin azaltılması kararı alındı. Skandal kararın ardından, toplu taşıma araçlarını kullanan yolcular sosyal medya aracılığı ile haklı isyanlarını duyurmaya çalıştı.

 İçişleri Bakanlığı yayınladığı genelge ile "Yolcu taşıma kapasitesinin yüzde 50 oranında yolcu kabul edecek" kararı alırken CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediyesi tam aksi görüntülere sebep oldu. 

30 HATTA SEFER İPTALİ

Belediye gerekçe göstermeden işe gidiş ve geliş saatlerinde il genelinde 30 hatta sefer iptallerine gitti. 8 vagonlu metro hatları 4 vagona düşürüldü, sefer aralıkları da 7 dakikaya kadar çıkarıldı. Tam insan trafiğinin yoğun olduğu saatlerde gelen iptaller adeta korona virüse davetiye çıkardı. Vatandaşlar balık istifi halinde metro ve otobüslere bindi.

Kimi otobüs yolcusu “48A otobüsü 7.10 ve 7.20 seferleri gelmedi. Otobüs tıklım tıklım. Bu mudur virüsle etkin mücadele, sağlıklı olan hastalanır!” dedi. Kimi metrobüslerdeki yoğunluğu gösteren fotoğrafları paylaşıp "İçişleri Bakanlığı’nın genelgesine rağmen İstanbul’da metro, metrobüs, otobüs seferleri azaltan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun marifeti” dedi. 

İMAMOĞLU: SEFER SAYILARINDA AZALTMAYA GİDECEĞİZ

İstanbul'da koronavirüs dolayısıyla işe gitmek zorunda olanlar en azından rahat bir yolculuk yapmak isterken İmamoğlu sefer sayılarını azaltarak bu duruma engel oldu. İmamoğlu, "İşe gidiş ve dönüş saatleri dışında, tüm toplu taşıma hizmetlerinde insan sağlığını etkilemeyecek boyutta azaltmaya gidilecek." açıklamasında bulunmuştu.

BOĞAZKÖY-BAKIRKÖY SEFERİNDEKİ GÖRÜNTÜLER BARDAĞI TAŞIRDI

Vatandaş artık isyan etmekten yorulsada sosyal medya üzerinden haklı olarak İBB yönetimine tepkiler çığ gibi büyüyor. 

Son gelen fotoğraflarda ise Boğazköy-Bakırköy seferini yapan 146 nolu otobüsün hınca hınç dolu olduğu yolcuların yer bulmakta bile zorlandığı görülüyor. 

İşte sosyal medyadan paylaşılan fotoğraflar ve tepkilerin bazıları;

KAYNAK: HABER7

Yorumlar (1)
Günel 1 yıl önce
İmamoğu Çebhe Haklısınız Herşeyler Sizin Üçün Güzel Oldu Virüs İnsanlara Savaş Açıp Ama İstanbul Belediyesi Virüsla Beraber Savaş Açıp Milleti Allah Korusun Çebhe Belediyeleri Kazandığdan Sonra Türk Halkında Açılar Bitmir 34 MEHMETÇİK ŞEHİD Oldu Kar Altında İnsanlar Şehid Oldu Depremde İnsanlar Şehid Oldu Virüs Savaşında İnsanlar Şehid Oldu Allah Korusun Çebhenin Ayağ Adımları İktiyara Açı Getirdi Rabbim Türk Halkına Açı Yaşatmasın Çebhe Bildiyin Zaten Yapaçağ Onlar Hazinerin Parasın Daşımağa Gelip Çebhe Neçe İldi 134 Deputatın Sayın Artırmır 4 Böyük Belediyeni Nasıl Kazandı Anlamıram Fetö HDP Arkasında Olmasa İdi Kazanamazdı ERDOĞAN NEÇE İLLERDİ YENİ PROÇELER YAPIB TÜRKÜYENİ YÜKSEYE Kaldırır DAMATI İHALAR YAPIR DÜŞMENLERİ YOK EDİR Sevgi Göremir Ama Çebhe Para Kazanır İyiliği Dilerde Dastan Çok Kerip Allah Sonunuzu Hayır Etsin Yeni Seçkilere Kader Türküye Nasıl Olaçağ Allah Bilir Koltuğ Davası Çebhede Her Zaman Olaçağ
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?