banner30

banner29

İmamoğlu'ndan skandal sözler: "Tarihin en cahil siyasileri"

Dünya coronavirüs (Covid-19) ile sarsılırken tedavisi için çalışmalar devam ediyor. Türkiye’de bu süreçte virüs salgınına yönelik tedbirlerini daha da sıkılaştırıyor.

Yerel Haberler 28.03.2020, 16:01 28.03.2020, 16:41

Koronavirüs ile mücadelede ise hastaneler büyük öneme sahip. Bu süreçte Türkiye'nin 3. büyük ve İstanbul'un en büyük hastanesi olarak inşa edilen ve 2682 yatak Şehir Hastanesi’nin İstanbul Başakşehir Şehir Hastanesi’nin bağlantı yollarının neden yapılmadığı tartışılmaya başlandı. Hastane bağlantı yolları ve metro inşaatından ise İBB sorumlu.

İNŞAATI DURDURMADIKLARINI SÖYLEDİ

Gazeteci Cüneyt Özdemir Youtube kanalına konuk olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Başakşehir Şehir Hastanesi yolunun neden yapılmıyor’ sorusuna “O şantiye 2017 yılında durdurulmuş bir şantiye. Yani metro hattını durduran kendileri. Biz geldiğimizde metro hattını yüzde 8 seviyesinde bulduk. Çalışmaları biz başlattık. Ama öyle bir ihale yapmışlar ki Hazine onayı olduğu halde borçlanamıyorsunuz. Projesi eksik, fizibilitesi yok, ona rağmen yüzde 8’de bulduğumuz şantiyede etkin bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Biz bu işleri yapıyoruz, arkadaşlar bizi suçluyor ‘neden yapmadınız’ diye. Şantiyeyi 3 sene durdurmuşsunuz” ifadelerini kullandı.

2018’DE BAŞLANAN İŞ NASIL 2017’DE DURDURULUYOR

Daha sonra gelen ‘Başakşehir Hastanesi için İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu inşaat 2017’de durdurulduğunu söyledi. Ancak proje 2017’de ihale edildi, 2018’de başlandı. Yani metro durdurulana kadar yüzde 15’i yapıldı. Ayrıca bu isyanın nedeni korona salgının durumunda yatak kapasitesi olarak en uygun hastanelerden biri. 2017’de ihale edilen ve 2018’de başlanan proje nasıl oluyor da 2017’de durdurulmuş’ oluyor sorusu üzerine ise “Bu konuyu bugünün siyaseti ve gündemi haline getiren AK Parti yetkililerini tarihin en cahil siyasileri olarak görüyorum. Hala buna cevap yetiştirmelerine de tarihe geçmiş aciz siyasiler olarak görüyorum” diyerek hakaret etti.

Yorumlar (2)
Günel 1 yıl önce
AKP Partisin İnsanları Yarım Koyduğu İşleri Size Saklamayıpki Onlar Sizin İSTANBULA Başkan Olaçağınızı Nasıl Bilerdi İnsanlar İşin Dayandırıpsa Bir Bildiyi Var Ekrem İmamoğlu Siz Gördüyünüz İşlerden Danışın Bir İş Göremirsiniz Dövleti Suçlayırsınız Erdoğan Sizi İşlemeye Koymur Deyirsiniz Bütün Bunlar Palabra Erdoğanın Gözünün İçine Baka Baka Ona Küfr Edirsiniz Hakaret Edirsiniz Sonra Deyirsiniz Dövlet İş Koymur Görmeye Bu Nasıl Olur Bütün Ekrabaların Belediyede İki Beş Yerde İşleyir Bütün Yetkiler Elinizde İstanbulun Parasın Daşıyırsınız Evinize Sonra Deyirsiniz Dövlet İş Görmeye Koymur Dövletden AKP Ne Zaman Korkdunuz Allah Allah Çebhe İş Görmekden Korkur Para Yığmağdan Korkmur İmamoğlu Erdoğanın Ne Zamandan Sözüne Bakan Olup Siz HDP Korkun Onlar Ne Deyir Onu Yapın Şantiya Metro İşi Dayandı Söylemeyin Allah Aşkına Bir Metro İnşa Edirsen Onun Reklamına Başlama Yeni Başkan Seçilmisen İşçileri Çıkarıp Ekrabalarını HDP Yığmısan Yanına Başkansan Başkan Kimi Dürüst Ol Kimsenin Ne Kötüsüne Ne İyisine Danışma Çünkü İktiyara Yeni Gelmisen İki Defe Başkan Seçilmisiniz İnsanların Size Verdiyi Emeki Geri Ver İyi İşle Ama Buda Zor Çebhe İçinden İyi Biri Çıkmayıp Kin Nifret Sizin Sinvolunuz Siz Kılınçlaroğlu Ne Şarkı Söylese Onu Okuyaçağsınız
Adil 1 yıl önce
Şaklaban! Buna oy verenler Allah belanızı versin diyecem, verdi bile. Bundan büyük musibet mı olur ya!
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?