banner30

banner29

İntikam için öldürüldü

Gerçüş'de 10 gün önce kaybolan 13 yaşındaki kız çocuğun kuyuda boğulmuş cesedi bulundu.

Yerel Haberler 15.03.2007, 18:00 24.07.2019, 00:30
İntikam için öldürüldü

Gercüş'ün Yolağzı Köyü'ne yaşayan 13 yaşındaki İlköğretim okulu 7. sınıf öğrencisi Esra Kardeş, 10 gün önce evinden ayrıldıktan sonra ortadan kaybolmuştu. Köyde yapılan aramalar sonucu küçük Esra, komşuları İbrahim S.'nin evinin önünde bulunan foseptik çukurunda bulunmuştu. Yapılan otopside Esra Kardeş'in çukura atılmadan önce boğularak öldürüldüğü belirlendi. İddiaya göre s.s., aşık olduğu Esra Kardeş'in kuzeni tarafından bir süre önce terk edildi.

Bunun üzerine S.S çevresindekilere, "O beni terk ettiği için başına büyük olay getireceğim'' dedi. S.S., 13 yaşındaki kardeşi b.s.'nin doğum gününe aynı sınıftan arkadaşı ve komşusu olan Esra Kardeş'i de davet etti. Evde yapılan doğum günü kutlamasına katılan bir grup arkadaş, pasta yiyip eğlendi. Herkes gittikten sonra Esra Kardeş'i evde tutan S.S, daha sonra da bezle boğarak öldürdü. Ailesinin Esra'yı aramaya başlaması üzerine de s.s. durumu ailesine anlattı. Babası İbrahim s. ile annesi Mülkiye s., Esra Kardeş'in cesedini evlerinin bahçesindeki foseptik çukura attı.

Ceset bulunduktan sonra jandarma tarafından gözaltına alınan S.S. ve ailesi, jandarmadaki ifadelerinde cinayeti tüm ayrıntılarıyla itiraf ettikten sonra mahkemeye sevk edildi. Gercüş adliyesi'ne sıkı güvenlik önlemleri altında getirilen İbrahim S. eşi Mülkiye S., kızları S.S. ve B.S. hakim karşısına çıkarıldı. Mahkeme, İbrahim S. eşi Mülkiye S. ve kızları S.S.'nin tutuklanmasına karar verirken B.S. serbest bırakıldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?