banner30

banner29

İSKİ çalışanlarından şok açıklama: "Her gün tehdit ediliyoruz"

CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun yönetimindeki İBB bünyesinde bulunan İSKİ’de koronavirüse karşı önlem alınmadığı ortaya çıktı. İSKİ önünde açıklama yapan saha sayaç okuma ekibi, yeni tip korona virüs (Kovid-19) karşında korunaksız bir şekilde çalıştırıldıklarını ve her gün tehdit edildiklerini belirtti.

Yerel Haberler 25.03.2020, 16:37 25.03.2020, 16:47
İSKİ çalışanlarından şok açıklama: "Her gün tehdit ediliyoruz"

CHP'li Ekrem İmamoğlu'nun yönetimindeki İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) bünyesinde bulunan İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin (İSKİ) saha sayaç okuma ekibi, yeni tip korona virüs (Kovid-19) karşında korunaksız bir şekilde çalıştırıldıklarını ifade ederek, İSKİ önünde açıklama yaptı. Görüşmek için çalıştıkları kurumdan içeri alınmadıklarını ifade eden çalışanlar, 14 gün idari izinli sayılmalarını talep etti.

“Sahada maskesiz ve eldivensiz çalışıyoruz”

İSKİ’nin sahada sayaç okuma ekibi, yeni tip korona virüs (Kovid-19) karşında korumasız bir şekilde çalıştırıldıklarını ifade ederek, İSKİ önünde eylem yaptı. Yetkililerin kendilerini yaşadıkları sorunları konuşmak için korona nedeni ile içeri almadığını ifade eden çalışanlar, sahada maskesiz ve eldivensiz çalıştırıldıklarını belirtti. İSKİ önünde toplanan grup adına açıklama yapan İSKİ çalışanı bir kişi, “Bizler İSKİ’de sayaç okuma işlemi yapan işçileriyiz. İstanbul’un her gün 700 noktasına ulaşarak su sayaçlarını okumak ile görevliyiz. Yaklaşık 15 gündür hiçbir koruyucu malzeme verilmeden sahada koruyucu malzeme olmadan çalıştık. Onlardan istediğimiz basit bir eldiven, maske ve el dezenfektanıydı. Bunların hiçbirisi verilmedi. Bizleri her gün sahaya gönderdiler” dedi.

"Koronavirüsü var, sizinle görüşemeyiz"

Yaşadıkları zorluklarını dile getirdiklerini ifade eden İSKİ çalışanı, “Yaşadığımı zorluklar karşısında bunları dile getirdik. ‘Ellerinizi yıkayın kendini koruyun’ diyorlar. Birçok yer kapatıldı. Bizler ise korunaksız olarak günde 700 abonenin kapısını çalıyoruz. Bugün buraya yaşadıklarımızı anlatmaya geldik. Bize, ‘Korona virüsü var. Sizinle görüşemeyiz. Sayınızı beşe düşürüp öyle geliniz’ dediler.

“Her gün tehdit ediliyoruz”

Bizleri her sabah 5 metrekarelik bir iş yerine üst üste 40 arkadaşımızı katarak iş dağıtanlar, mesele işçilerin sorunlarını konuşmaya gelince korona virüs nedeni ile kabul etmiyorlar. Yaşadığımız sıkıntıyı dile getireceğiz. Kadrolu işçiler diye böyle bir salgın döneminde taşeron diye işçileri ikiye bölerseniz bu salgının altından kalkamayız. Her gün tehdit ile karşı karşıyayız. Bizler hangi virüsü taşıdığımızı bilmeden 65 yaş üstü ailelerimiz ile temas ediyoruz. Korunaksız çalışıyoruz. Çocuklarımıza temas ediyoruz. Onlar da risk altında bulunuyor. Saha çalışanı bin 400 tane arkadaşımız için tepkimizi dile getiriyoruz. 14 gün idari izin istiyoruz” açıklamasını yaptı.

Kaynak: Yeni Akit

Yorumlar (1)
Günel 1 yıl önce
Kötülere Heçne Olmaz İmamoğlu İktiyara Yeni Gelip İktiyarın Anlamın Bilmyor Onlar Üçün İktiyar Para Yığmağ İmamoğlu KANAL İSTANBUL PROÇESİNE KARŞI GELDİ KANAL İSTANBUL TÜRK HALKIN MİRASI ERDOĞAN İKTİYARDAN BİR GÜN GEDEÇEK TÜRK HALKI ERDOĞANIN PROÇESİN PARASINDAN ÇOK ŞEYLER YAPAÇAĞ İMAMOĞLU TÜRK HALKINA İYİLİĞ YAPMAZ HDP SIRTIN YAPAN İNSAN TÜRK İSMİN KÜRD İSMİ İLE DEYİŞDİ İNSANLARI DÜŞÜNMEZ OLDU HDP İNSANLARI ŞEHİD EDİR DEMİRÇİOĞLUN KARDAŞI DAĞLARDA MEHMETÇİKLERİ ŞEHİD ETDİ İMAMOĞLUDA ONLARIN BİR TAYI BELEDİYENİ ELİ KANLI HDP KAZANDI HAYIRLI UĞURLU OLMASIN VİRÜS SAVAŞI ONLAR ÜÇÜN KORKUNÇ DEYİL
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?