İstanbul'da en çok neresi tehlikeli? İşte ilçe ilçe koronavirüs rakamları...

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'da koronavirüsün yoğun yaşandığı ilçelerin Bağcılar, Esenler, Bayrampaşa olduğunu söyledi.

İstanbul'da en çok neresi tehlikeli? İşte ilçe ilçe koronavirüs rakamları...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu katıldığı bir televizyon programında açıklamalarda bulundu. "İstanbul'da durum nasıl?" sorusuna yanıt veren İmamoğlu, "Sağlık Bakanlığı'ndan aldığımız ek bir bilgi yok. Bu konuda bilginin dağıtım merkezi Sağlık Bakanlığı." dedi.

Dün akşam Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın basın toplantısında paylaştığı haritayı da değerlendiren İmamoğlu, "Burada çarpıcı olan şu... Özellikle Bağcılar, Esenler, Bayrampaşa bu bölgede çok yoğunlaşma olduğunu görüyoruz. Çünkü biliyorsunuz yapılaşma çok orada. Bu harita bize pandemi kurulunda sunum yapıldı. Orada bir ilgili sanıyorum İstanbul Halk Sağlığı Başkanıydı. Onun yaptığı haritada o bölgede yapılaşmanın yoğun boşlukların az olduğu bölgelerde salgın daha yüksek. Örneğin Esenyurt örnek verildi. Anadolu'ya kasıt bir nebze daha düşük, yoğunlaşma az. Batı'ya doğru gittiğinizde Büyükçekmece, Silivri, Çatalca... Kırsala gittiğinizde zaten azalıyor. Ama o yoğun yapılaşmanın olduğu yerde salgının hızı daha yüksek. Ne yazık ki öyle" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Günel
Günel - 2 ay Önce

İmamoğluna Ne Zaman Bakırsan Üzünü Silir Çok İşleyip Umarım Onun Üçün İmamoğlu Hara Koltuğ Hara Koltuğa İş Bilen Lazım Çebhenin İş Gördüyün Göremedim Onlar Hakaret Kin Nifret Kanpanyası Yapsınlar Onda Her Şey Güzel Olaçağ İmamoğlu Lider Olmağ İsteyir Allah Korusun Türküye Onda Daha Kötü Olaçağ HDP PKK FETÖ Türküyenin Sahibi Olaçağ

SIRADAKİ HABER

banner5