banner30

banner29

İstanbul'da salgın boyunca pozitif vaka oranında en düşük seviye görüldü

İstanbul İl Sağlık Müdürü Memişoğlu: Pozitif vaka oranımızda en düşük seviyeyi dün gördük

Yerel Haberler 05.06.2021, 12:27
İstanbul'da salgın boyunca pozitif vaka oranında en düşük seviye görüldü

İSTANBUL (AA) - İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu kentte, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının başlangıcından beri pozitif vaka oranında en düşük seviyenin dün görüldüğünü belirtti.

Prof. Dr. Memişoğlu, yaptığı açıklamada, "Salgının başlangıcından beri pozitif vaka oranımızda en düşük seviyeyi dün gördük. Hep birlikte başarıyoruz. Teşekkürler İstanbul." ifadelerini kullandı.

Memişoğlu, "Rehavete kapılmadan, unutmadan... Kovid'i şehrimizden kovalım, gündemimizden çıkartalım." mesajını da verdi.

Yorumlar (1)
ceyda 2 hafta önce
Şimdi sokağa çıkma meselesine gelelim. Acaba sokağa çıkma yasağı devlet memurları hafta sonu rahat rahat dinlensinler diye mi var, yoksa virüs ile varılan anlaşma şartları gereği mi var? Cuma günü insanlara pek fazla sataşmayan virüs ertesi gün çok hırçın olup sağda solda kimi görürse ona bulaşıyor mu acaba? Hafta içi senin işyerlerinde bir arada çalışmanla piknik yapılan bir yerde toplu halde bulunman arasında ne fark olabilir. Benim esas düşündüğüm mesele hükümet bu işleri bilerek mi yapıyor yoksa manasını bilmediği yabancı bir sözü ezberden mi okuyor. Ben kendim düşününce yapılanların hastalık oluşturan bir virüsle hiç alakası olmadığını açıkça anlıyorum, peki hükümet bunu şimdi mi anlayacak yoksa seçimi kaybettikten sonra mı?
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?